
Niemiecki koncern chemiczny i farmaceutyczny Bayer poinformował w środę, że jego oferta przejęcia międzynarodowego koncernu biotechnologicznego Monsanto została przyjęta. Pierwotną ofertę – 62 mld dolarów – Bayer podniósł do 66 mld.
Niepokojące doniesienia specjalistów ONZ na temat środków do zwalczania szkodników i chwastów. Okazuje się, że na szeroką skalę stosuje się w nich...
zobacz więcej
Podpisano wiążące porozumienie w sprawie fuzji. Zgodę na przejęcie muszą jeszcze wyrazić akcjonariusze Monsanto oraz organy antymonopolowe.
Sfinalizowania transakcji Bayer oczekuje w końcu 2017 r. Gdyby przejęcie nie doszło do skutku z powodu sprzeciwu organów antymonopolowych, Bayer musiałby zapłacić Monsanto 2 mld dolarów.
Przynajmniej w najbliższym czasie Bayer nie kupi czołowego producenta środków chwastobójczych. Koncern Monsanto z centralą w amerykańskim Saint...
zobacz więcej
Monsanto z centralą w Saint Louis w stanie Missouri produkuje m.in. herbicydy oraz zmodyfikowany genetycznie materiał siewny.
Kupując Monsanto, Bayer stanie się wiodącym na świecie przedsiębiorstwem w dziedzinie materiału siewnego, ochrony roślin i „właściwości roślin”, jak to określała niemiecka firma w informacji na temat zamierzonego przejęcia.
Eksperci z krajów UE nie udzielili wystarczającego poparcia zakazowi stosowania pestycydów z grupy neonikotynoidów, które są niebezpieczne dla...
zobacz więcej
Bayer stanie się też największym na świecie producentem chemii i nasion dla rolnictwa.
Monsanto często jest na świecie krytykowany za swe zmodyfikowane genetycznie produkty. Kontrowersje wywołuje też preparat glifosat stosowany w herbicydzie Roundup, który jest flagowym produktem koncernu.