Szukały miłości, straciły pieniądze. Wykorzystał je oszust z portali randkowych

Poznawał swoje ofiary przez internet i obiecywał wspólną znajomość. 39-letni mieszkaniec Gorzowa wyłudził od poznanych na portalach randkowych kobiet w sumie niemal 800 tys. złotych. Przelewały pieniądze na jego konto, choć żadna z nich nigdy go nie spotkała. Teraz mężczyzna usłyszy zarzuty.

Agenci CBŚP zlikwidowali „słodki biznes”. Wpadło 18 gangsterów

Handlowali cukrem poprzez sieć fikcyjnych firm, wyłudzali VAT. Gangsterzy z Włocławka narazili Skarb Państwa na stratę nawet 36 mln zł. Policjanci...

zobacz więcej

Wzbudzał duże zaufanie i potrafił manipulować innymi. Za każdym razem sposób jego działania był bardzo podobny. Na portalach randkowych zakładał fikcyjne profile, podszywając się pod różne osoby. Zdjęcia również były fałszywe. W ten sposób nawiązywał kontakty z kobietami z różnych zakątków Polski.

Na początku relacji mężczyzna pytał kobiety o zainteresowania, rodzinę i oczekiwania wobec ewentualnego związku. Po jakimś czasie pojawiały się prośby o pieniądze. Na początku były to drobne sumy, a po czasie coraz większe, dochodzące do kilkuset tys. złotych.

Swoje prośby o pożyczki oszust motywował kłopotami osobistymi i za każdym razem obiecywał zwrot pieniędzy. W jego historie uwierzyło kilka kobiet. W jednym przypadku pokrzywdzona przekazała na konto wskazane przez 39-latka około 600 tys. złotych.

Przez telefon i internet

Mężczyzna nigdy nie spotkał się z żadną ze swoich ofiar. Rozmowy odbywały się wyłącznie przez telefon i internet.

Pracę policjantów i prokuratorów utrudniał fakt, że mężczyzna podawał się za różne osoby, również spoza granic Polski. Był poszukiwany kilkoma listami gończymi. Do aresztu trafił we wtorek w związku z innymi przestępstwami, ale teraz usłyszy również zarzuty dotyczące oszukanych kobiet.

źródło:
Zobacz więcej