Jarosław Kukulski nie żyje

W wieku 66 lat, po ciężkiej chorobie zmarł wybitny kompozytor Jarosław Kukulski – poinformowało TVP Info. W latach 70. był autorem największych sukcesów swojej żony – Anny Jantar.

Jarosław Kukulski urodził się 26 maja 1944 roku we Wrześni. Ukończył Liceum Muzyczne w Poznaniu i Wydział Instrumentalny Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w klasie oboju. Przez pewien czas grał jazz w zespołach dixielandowych. W 1968 r. stanął na czele instrumentalno-wokalnej grupy „Waganci”", której solistką w 1969 roku została Anna Jantar, od 1971 roku żona kompozytora.

Zespół dość szybko się rozpadł, a Kukulski zajął się wspieraniem kariery solowej Jantar. W latach 70. był autorem jej największych sukcesów. To dla niej napisał takie przeboje jak „Najtrudniejszy pierwszy krok", „Tyle słońca w całym mieście", „Moje jedyne marzenie".

Po tragicznej śmierci żony, komponował dalej dla ich córki – Natalii i wielu innych znanych polskich artystów: Ireny Jarockiej, Eleni, Krzysztofa Krawczyka, Haliny Frąckowiak i dla drugiej żony Moniki Borys.

Z okazji 35-lecia pracy kompozytorskiej ukazała się płyta „Moje Piosenki" z jego największymi przebojami.

Był ojcem piosenkarki Natalii Kukulskiej oraz Piotra Kukulskiego.

źródło:
Zobacz więcej