RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Sądownictwo w Polsce to relikt totalitarnego systemu”

– Odnośnie do sądownictwa, to mamy w Polsce władzę w całości przeniesioną z PRL. Taką kastę, o której nie wiemy, kto ich wybrał. Nikt ich nie kontroluje. To relikt totalitarnego systemu, w którym jest ponad tysiąc zbrodniarzy komunistycznych, wydających wyroki w interesie Moskwy – komentował w „Czterech stronach” TVP Info zapowiedź reformy sądownictwa Adam Słomka, przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej.

Od dwóch tygodni na placu Krasińskiego przed budynkiem Sądu Najwyższego rozbite jest miasteczko namiotowe w proteście przeciwko skazaniu na karę bezwzględnego więzienia Zygmunta Miernika, który w sierpniu rozpoczął odbywanie kary. Protest ma trwać 10 miesięcy, tyle bowiem wynosi kara orzeczona za rzucenie przez Miernika w sędzię, która orzekała o zawieszenia procesu byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka.

Miernik to więzień polityczny

Adam Słomka stwierdził, że czuje się zawiedziony brakiem zainteresowania jego protestu przez członków Komisji Weneckiej, którzy odwiedzili Sąd Najwyższy.

– Myślę, że nie interesuje ich opinia polskiego społeczeństwa. Bo gdyby tak było, to wiedzieliby, że mają do czynienia z sędziami, którzy nie mają legitymacji od społeczeństwa. Mamy w Polsce władzę w całości przeniesioną z PRL. Taką kastę, o której nie wiemy, kto ich wybrał, nikt ich nie kontroluje. To relikt totalitarnego systemu, w którym jest ponad tysiąc zbrodniarzy komunistycznych, wydających wyroki w interesie Moskwy – mówił Słomka.

Słomka przekonywał, że w sprawie Zygmunta Miernika powinien on mieć przyznany status więźnia politycznego.

– Kolejnym korkiem winna być przerwa w odbywaniu kary i kasacja. A teraz to on siedzi z więźniami kryminalnym. Ma zakuwane nogi i ręce w łańcuchy – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej