Znaleźli zwłoki po siedmiu latach. Przełom w śledztwie Archiwum X

Zwłoki kobiety zostały zakopane na głębokości kilkadziesięciu centymetrów (fot. KWP Gdańsk)

Policja jest bliska wyjaśnienia zagadki zaginięcia 41-letniej Grażyny Żelaznej z Rumi (woj. pomorskie). Po ponad siedmiu latach poszukiwań, ukryte szczątki kobiety odnaleziono w Rozewiu. Portal Trójmiasto.pl pisze, że najpewniej został zatrzymany mąż ofiary.

Otruła męża 10 lat temu. Dopadli ją policjanci z archiwum X

Na 12 lat więzienia skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Krakowie Renatę N., oskarżoną o zabójstwo męża – kobieta chciała uzyskać po nim spadek....

zobacz więcej

– Policjanci z gdańskiego Archiwum X odnaleźli dziś w Rozewiu zwłoki kobiety, która zaginęła w czerwcu 2009 roku. Jej zaginięcie zostało zgłoszone przez jej męża, a wiele wskazuje na to, że to właśnie on ją zamordował – przekazał portalowi informator.

Żelazna zaginęła w tajemniczych okolicznościach. W trakcie przygotowywania mężowi obiadu oznajmiła, że musi na chwilę wyjść do sklepu oraz do koleżanki. Kiedy po godzinie kobieta nie wróciła do domu jej mąż obdzwonił wszystkich znajomych i rozpoczął poszukiwania na własną rękę.

O pomoc wezwano również policję, ale szeroko zakrojone poszukiwania funkcjonariuszy również nie przyniosły skutku. Sprawę zaginięcia rumianki umorzono, ale po pewnym czasie zajął się nią Zespół Przestępstw Niewykrytych, funkcjonujący przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Nowe informacje

– W ostatnim czasie policjanci z zespołu ds. przestępstw niewykrytych oraz funkcjonariusze sekcji poszukiwań i identyfikacji osób KWP w Gdańsku dotarli do informacji, które pozwoliły im na wytypowanie prawdopodobnego miejsca ukrycia zwłok kobiety – powiedział podkom. Michał Sienkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Policjanci z „Archiwum X” znowu w akcji. Po 20 latach ujęli zabójcę starszej pani

Do tej zbrodni doszło w 1996 roku, ale dopiero teraz udało się namierzyć zabójcę. Policjanci z lubelskiego wydziału „Archiwum X”, czyli badającego...

zobacz więcej

– Prokuratura podzieliła zdanie policji wydając stosowne postanowienie o przeszukaniu wskazanej posesji w powiecie wejherowskim. W czynnościach brał udział prokurator, kilkudziesięciu policjantów z komendy wojewódzkiej, technicy kryminalistyki z Wejherowa, oraz biegli z zakresu badań terenowych i medycyny sądowej – wyjaśnił Sienkiewicz.

Szczątki znaleziono na głębokości kilkudziesięciu centymetrów. W związku ze sprawą zatrzymano 49-letniego mężczyznę. Portal Trójmiasto.pl dowiedział się nieoficjalnie, że jest nim mąż zabitej kobiety. Został aresztowany na trzy miesiące i usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci.

Policja zatrzymała 49-letniego mężczyznę, to najpewniej mąż denatki (fot. KWP Gdańsk)

źródło:
Zobacz więcej