RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Frankowicze protestują. „Nasze umowy są niezgodne z prawem”

Sprzed Belwederu przed Sejm przeszli protestujący po raz kolejny w Warszawie frankowicze. Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu liczy na to, że posłowie zajmą się projektem ustawy zgłoszonej przez klub Kukiz'15.

Frankowicze protestowali w stolicy i... wrzucili bankstera do więzienia

Pod hasłem „Mamy dość” przeszła w sobotę ulicami Warszawy przed Sejm manifestacja zorganizowana przez Stowarzyszenie „Stop bankowemu bezprawiu”. W...

zobacz więcej

Według tego projektu, banki mają przeliczać kredyty tak, jakby od początku były brane w złotówkach. Propozycja prezydenta, która zakłada między innymi zwrot spreadów, frankowiczów nie satysfakcjonuje – powiedział jeszcze przed rozpoczęciem manifestacji Arkadiusz Szcześniak ze Stowarzyszenia.

Uczestnicy manifestacji podkreślali, że nie brak im determinacji w walce o los „frankowiczów”. Część osób bierze udział w podobnych protestach od wielu miesięcy. – Jesteśmy tu po to, by przywrócić równowagę naszym umowom kredytowym, które są niezgodne z prawem – mówili manifestujący.

Protestujący złożyli na ręce wicemarszałka Stanisława Tyszki pismo z prośbą o procedowanie druku 729, o restrukturyzacji kredytów w obcych walutach, złożonego przez Klub Kukiz’ 15. Manifestanci mają nadzieję, że Komisja Finansów Publicznych zajmie się nim jak najszybciej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej