Frankowicze protestują. „Nasze umowy są niezgodne z prawem”

Sprzed Belwederu przed Sejm przeszli protestujący po raz kolejny w Warszawie frankowicze. Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu liczy na to, że posłowie zajmą się projektem ustawy zgłoszonej przez klub Kukiz'15.

Frankowicze protestowali w stolicy i... wrzucili bankstera do więzienia

Pod hasłem „Mamy dość” przeszła w sobotę ulicami Warszawy przed Sejm manifestacja zorganizowana przez Stowarzyszenie „Stop bankowemu bezprawiu”. W...

zobacz więcej

Według tego projektu, banki mają przeliczać kredyty tak, jakby od początku były brane w złotówkach. Propozycja prezydenta, która zakłada między innymi zwrot spreadów, frankowiczów nie satysfakcjonuje – powiedział jeszcze przed rozpoczęciem manifestacji Arkadiusz Szcześniak ze Stowarzyszenia.

Uczestnicy manifestacji podkreślali, że nie brak im determinacji w walce o los „frankowiczów”. Część osób bierze udział w podobnych protestach od wielu miesięcy. – Jesteśmy tu po to, by przywrócić równowagę naszym umowom kredytowym, które są niezgodne z prawem – mówili manifestujący.

Protestujący złożyli na ręce wicemarszałka Stanisława Tyszki pismo z prośbą o procedowanie druku 729, o restrukturyzacji kredytów w obcych walutach, złożonego przez Klub Kukiz’ 15. Manifestanci mają nadzieję, że Komisja Finansów Publicznych zajmie się nim jak najszybciej.

źródło:
Zobacz więcej