Matthew Tyrmand pozywa „Gazetę Wyborczą”. „Media powinny sprawdzać fakty”

Amerykański dziennikarz i syn pisarza Matthew Tyrmand potwierdził w rozmowie z TVP Info, że pozwie „Gazetę Wyborczą” za artykuł napisany przez Tomasza Piątka. „Ale to też nie przeszkadza Tyrmandowi. On jest ze stajni Trumpa! A ten ostatni deklarował swoją sympatię dla »Mr. Putin«” – pisał Piątek. Tyrmand nie zgadza się ze stwierdzeniem, że miałby być związany z Donaldem Trumpem.

PWPW odpowiada na publikację „Gazety Wyborczej”

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych w ślad za środową publikacją „Gazety Wyborczej” pt.„PWPW knebluje i straszy media” pióra red. Łukasza...

zobacz więcej

– Powodem, dla którego podejmuję to działanie obywatelskie przeciwko „Gazecie Wyborczej” i publicyście Tomaszowi Piątkowi, jest jego tekst który ukazał się 28 maja. Twierdził on, że jestem człowiekiem Donalda Trumpa zaangażowanym w jakiś rodzaj mafijnej kliki, obejmującej globalną politykę w tym Trumpa, Netanyahu i Putina – powiedział Matthew Tyrmand.

„Jak widać, wojna Tyrmanda z KOD-em jest częścią globalnej wojny prawicy z demokracją” – czytamy w „Gazecie Wyborczej”. Amerykański dziennikarz podkreślił, że jego poglądy były przejrzyste od początku. Dzielił się nimi w tygodniku „Do Rzeczy”.

– Nigdy nie ukrywałem, że moim faworytem jest Ted Cruz, ale kiedy stracił szansę na nominację, poparłem Trumpa. Ten atak „Gazety Wyborczej” ma związek ze śledztwem dziennikarskim, które prowadzę w sprawie Fundacji Sorosa. Chodzi o wsparcie Komitetu Obrony Demokracji. Artykuł w Wyborczej mógł nie ukazać się przypadkiem, bo w tym samym czasie George Soros kupował udziały w koncernie wydającym „Gazetę Wyborczą” – możliwe, że wsparł Agorę, w zasadzie tak, jak oskarżano o to poprzedni rząd – stwierdził Tyrmand.

Amerykański dziennikarz uważa, że powinna odbyć debata na temat mediów i ich roli. – Powiedziano wiele kłamstw, o mnie i organizacji Project Veritas, którą kieruje mój wspólnik, James O'Keefe. Kłamstw, które bardzo łatwo jest zdemaskować. Media powinny sprawdzać fakty. Uważam też , że powinna się odbyć debata nad wpływem Georga Sorosa na polskie media i opinię publiczną – podkreślił Tyrmand.

źródło:
Zobacz więcej