Zabójca Lennona pozostanie za kratami. Jego wniosek o zwolnienie został odrzucony

Jhn Lennon miał 40 lat (fot. flickr.com/ its all about Rock)

Człowiek, który prawie 36 lat temu zastrzelił w Nowym Jorku legendarnego muzyka Johna Lennona, nie wyjdzie na razie z więzienia. Kolejny wniosek Marka Davida Chapmana o zwolnienie warunkowe został odrzucony.

„Nie wierzę w śmierć. To tylko wyjście z samochodu”. 35 lat temu zginął w zamachu John Lennon

Jest zaliczany do grona najważniejszych postaci muzyki XX w. Jeden z czterech legendarnych Beatlesów, wraz z Paulem McCartneyem stworzył większość...

zobacz więcej

61-letni obecnie Mark David Chapman pozostanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Erie County, niedaleko Buffalo. Jego wniosek o zwolnienie warunkowe - już dziewiąty od 2000 roku - ponownie został odrzucony.

Strzały przed domem

Mężczyzna zastrzelił słynnego muzyka Johna Lennona, byłego lidera grupy The Beatles. Do zabójstwa doszło 8 grudnia 1980 roku przed apartamentowcem, gdzie znajdowało się mieszkanie artysty w Upper West Side, jednej z dzielnic nowojorskiego Manhatannu.

Sąd skazał Chapmana na dożywocie. Po 20 latach mógł się ubiegać o warunkowe zwolnienie, składając wniosek co dwa lata. Na razie za każdym razem wnioski były odrzucane. Kolejny zabójca może złożyć w 2018 roku.

źródło:
Zobacz więcej