RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kamienna lawina zabiła polskiego turystę w słowackich Tatrach

Na mężczyznę spadła kamienna lawina (fot. flickr.com/gcnmrk5ii)
Na mężczyznę spadła kamienna lawina (fot. flickr.com/gcnmrk5ii)

57-letni polski turysta zginął pod Mięguszowieckim Szczyt Czarny w Tatrach Słowackich. O wypadku słowackie służby zawiadomili turyści, którzy zauważyli spadającą na człowieka kamienną lawinę. To kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach w ten weekend.

Tragiczne podejście w górach. W Tatrach zginął turysta

Do śmiertelnego wypadku doszło w Tatrach w sobotę. Turysta, który próbował zdobyć Rysy (2499 m n.p.m.), spadł Żlebem Orłowskiego z Buli pod Rysami....

zobacz więcej

Na miejsce wypadku wysłano słowackich ratowników, którzy znaleźli turystę pod skałami. Wezwano nawet śmigłowiec, ale mężczyzny niestety nie udało się uratować.

Zaledwie dzień wcześniej zginął turysta, który spadł Żlebem Orłowskiego z Buli pod Rysami. Ratownicy TOPR nie byli w stanie mu już pomóc. Niemal w tym samym czasie śmigłowiec poleciał po dwójkę turystów, którzy utknęli w bardzo trudnym miejscu pod Rysami. Dwoje kolejnych znalazło się w podobnej sytuacji na Orlej Perci.

Tłumy na szlakach

Ostatni weekend wakacji przyciągnął do Zakopanego tłumy turystów. Na szczytach, do których dojścia zabezpieczone są łańcuchami, tworzyły się kolejki chętnych do wejścia. Oblężenie przeżywała też kolejka linowa wożąca turystów na Kasprowy Wierch.

Duży ruch na tatrzańskich szlakach potwierdzają również statystki górskich ratowników, którzy w ostatni wakacyjny weekend wzywani byli kilkadziesiąt razy, a w akcjach wielokrotnie uczestniczył ratowniczy śmigłowiec.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej