RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Zygmunt Miernik powinien być ułaskawiony”

– To jest skandalem, nieporozumieniem i krzywdą robioną człowiekowi, który chciał zaprotestować przeciwko wielkiej niesprawiedliwości – mówił w programie „Minęła dwudziesta” Kornel Morawiecki (Wolni i Solidarni), komentując protest pod SN przeciwko karze więzienia dla Zygmunta Miernika.

Namioty przed Sądem Najwyższym. Protest przeciw więzieniu Zygmunta Miernika

Miasteczko namiotowe stanęło na placu Krasińskich w Warszawie, po obu stronach wejścia głównego do siedziby SN. – Zostaną tam, dopóki Zygmunt...

zobacz więcej

Zygmunta Miernika skazano na 10 miesięcy więzienia za to, że w 2013 r. rzucił tortem w sędzię decydującą w sprawie zawieszenia procesu Czesława Kiszczaka. Do celi trafił 26 dni temu. Od tamtej pory trwa protest, który w czwartek przeniósł się przed Sąd Najwyższy. Jego uczestnicy domagają się zwolnienia Miernika.

– To jest skandalem, nieporozumieniem i krzywdą robioną człowiekowi, który chciał zaprotestować przeciwko wielkiej niesprawiedliwości, że pan Kiszczak, jeden z autorów stanu wojennego, właściwie nie ponosił odpowiedzialności. A ktoś, kto wykonał pewien happening w trakcie procesu, który trwał przez lata, trafił do więzienia – ocenił w programie „Minęła Dwudziesta” Kornel Morawiecki z koła poselskiego Wolni i Solidarni.


Obejrzyj cały program: „Minęła dwudziesta”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej