RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Potrzebne konsekwencje wobec urzędników”, „Polakom należą się wyjaśnienia”

– Potrzebne jest wyciągnięcie konsekwencji wobec urzędników z Warszawy – powiedziała w „Minęła dwudziesta” Julia Pitera z PO. – Jest wiele kwestii, które wymagają wyjaśnienia, bo to się należy Polakom. Jestem przekonany, że odpowiednie organy będą to wyjaśniały – mówił Wojciech Skurkiewicz z PiS. A Grzegorz Długi z Kukiz’15 ocenił, że odpowiedzią PO na ten problem będzie atak na poprzednie władze stolicy.

„Nie da się rozwiązać reprywatyzacji warszawskiej bez ustawy. Boleję, że PO tego nie zrobiła”

– Spodziewam się całościowej informacji również w sprawach o których mówią media. Jeżeli z tych spraw wychodzi odpowiedzialność urzędnicza to...

zobacz więcej

Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że będzie oczekiwał od prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz odpowiedzi na zarzuty ws. reprywatyzacji w stolicy. W piątek ma w tej sprawie odbyć się konferencja prasowa.

W „Minęła dwudziesta” Julia Pitera z PO, wyjaśniając słowa swojego szefa powiedziała, że potrzebne jest wyciągnięcie konsekwencji wobec urzędników z Warszawy. Zaprezentowała też dokument z 2002 roku, w którym było 805 adresów nieruchomości zwróconych w latach 1994–2002. Wyjaśniała, że występowała do ówczesnych władz Warszawy o uchylenie tych decyzji. Zapytana, co zrobiła w tej sprawie, kiedy została pełnomocnikiem rządu ds. korupcji wyjaśniła, że wówczas sprawy się przedawniły.

– To jest państwa problem wokół tego, co robi Hanna Gronkiewicz-Waltz w Warszawie – powiedział Wojciech Skurkiewicz z PiS. Jego zdaniem piątkowa konferencja będzie bardzo interesująca. – Jest wiele kwestii, które wymagają wyjaśnienia, bo to się należy Polakom. Jestem przekonany, że odpowiednie organy będą to wyjaśniały – mówił.

– Grzegorz Schetyna pewnie już zapowiedział, że odpowiedzią na ten problem będzie atak na poprzednią władzę w Warszawie, czyli PiS, i będzie mowa, że PiS nakradł tych nieruchomości więcej. To nie jest ta droga – przekonywał polityk Kukiz’15 Grzegorz Długi.
Obejrzyj cały program: „Minęła dwudziesta”

źródło:
Zobacz więcej