RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Hanna Gronkiewicz-Waltz nie może chować głowy w piasek”

– Od dobrego gospodarza należy oczekiwać przedstawienia wyjścia z tej sytuacji. Bez zaproponowania rozwiązania Hanna Gronkiewicz-Waltz sama naraża się na zarzuty, że nic nie robi, a w Warszawie potrzebny jest zarząd komisaryczny albo jakieś rozwiązania szczególne – powiedział członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej mówiąc o wyłudzaniu kamienic w stolicy.

Błaszczak o wyłudzaniu kamienic w stolicy: to kwestia braku sprawiedliwości

– Jeśli chodzi o dziwne relacje pomiędzy urzędnikami z magistratu, na czele którego stoi wiceprzewodnicząca PO Hanna Gronkiewicz-Waltz, a...

zobacz więcej

Nowoczesna kolejny raz apeluje do władz Warszawy by stanowczo zareagowały na doniesienia dotyczące reprywatyzacji w stolicy i przedstawiły wyjście z tej sytuacji. Członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej przekonywał, że reakcja jest potrzebna, bo Hanna Gronkiewicz-Waltz została wybrana prezydentem miasta w wyborach bezpośrednich, ma silny mandat i możliwości, prawników i urzędników. Może więc zaproponować rozwiązanie.

– Od dobrego gospodarza, który dba o swoje miasto należy oczekiwać przedstawienia wyjścia z tej sytuacji. Być może PO odwykła już od odpowiedzialności – dodał.

Potrzebny zarząd komisaryczny?

– Bez zaproponowania rozwiązania Hanna Gronkiewicz-Waltz sama naraża się na zarzuty, że nic nie robi, a w Warszawie potrzebny jest zarząd komisaryczny albo jakieś rozwiązania szczególne – przekonywał. Podkreślił, że jego środowisko polityczne chce, aby władze miasta były w stanie odpowiedzialnie, szybko i uczciwie zareagować. – Prezydent miasta nie może chować głowy w piasek – mówił i jak dodał, Warszawa nie może być miastem dwóch opowieści. – Opowieści, w której cwana mafia reprywatyzacyjna jest w stanie dostawać to co chce, a z drugiej strony mieszkańcy lądują na bruku – stwierdził.

Mała ustawa reprywatyzacyjna

Sekretarz regionu warszawskiego Nowoczesnej Sławomir Potapowicz zwrócił uwagę, że 25 sierpnia władze Warszawy na sesji Rady Warszawy mają przedstawić informacje o wdrożeniu tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej. Zaznaczył, że ustawa ta w ogóle nie dotyka problemów lokatorów, tych ludzi, którzy przez wiele lat procesu reprywatyzacyjnego byli pozostawieni sami sobie.

Chodzi o ustawę dotyczącą gruntów warszawskich, którą w minionym tygodniu podpisał prezydent Andrzej Duda. Nowe regulacje mają rozwiązać problem nieruchomości objętych tzw. dekretem Bieruta z 1945 r.

– Nowoczesna złoży dziś do władz miasta wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej informacji, ilu lokatorów, jacy lokatorzy, w jakich kamienicach i jak miasto wobec tych lokatorów postępowało – poinformował Potapowicz i zaapelował, by rządząca w Warszawie PO powołała komisję doraźną Rady Miasta, która będzie na bieżąco śledzić proces reprywatyzacji, aby był transparentny.

źródło:
Zobacz więcej