RAPORT

Pogarda

To nie skład złomu, to siłownia. Tu trenuje Anita Włodarczyk

Najnowsze

Popularne

Lekkoatletyczny klub RKS Skra Warszawa – to właśnie tu trenuje mistrzyni świata i złota medalistka olimpijska Anita Włodarczyk. Założony w 1921 roku klub swoją pierwszą młodość ma już za sobą. Dziś wygląda, jakby nigdy nie był remontowany. Boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Zobacz, w jakich warunkach trenuje nasza mistrzyni.

Złoto Anity Włodarczyk z trudną sytuacją stołecznej „Skry” w tle

Z sukcesem Anity Włodarczyk powiązana jest historia stołecznego klubu „Skra”. Klub od lat boryka się z problemami finansowymi, a spółka, która w...

zobacz więcej

Władze stolicy od lat nie inwestują w sportowy klub Skra, który znalazł się w finansowej zapaści. Sportowcy trenują w dramatycznych warunkach. Jednocześnie miasto chce od klubu 8 mln zł rocznie za dzierżawę gruntu.

– Ja do tego się przyzwyczaiłam. Żal mi młodszych kolegów mojego klubu. Dzieciaki przychodzą tutaj zimą poubierane w dwa dresy, czapki, rękawice; zagryzają zęby i trenują – mówiła w rozmowie z TVP Info Anita Włodarczyk.

– Zrobiłam wszystko; chciałabym, żeby miasto się odwdzięczyło – dodała mistrzyni olimpijska, która walczy o poprawę sytuacji klubu.
teraz odtwarzane
Włodarczyk: żal mi młodszych kolegów z klubu

Złota Anita już w Polsce. „Takiego przywitania w życiu nie miałam”

Złota medalistka z Rio i rekordzistka w rzucie młotem pojawiła się na warszawskim Okęciu dokładnie o godz. 13.30. Witana oklaskami i okrzykami...

zobacz więcej

List do Hanny Gronkiewicz –Waltz

Kilka miesięcy temu medalistka olimpijska w liście do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz napisała: „Klub podatkami utrzymuje Miasto, mimo że to Miasto winno wspierać Klub w jego społecznej misji. Opłaty publiczne z terenu Skry to blisko 1 mln zł rocznie. Obiecała Pani zwolnienia z tych opłat, a zamiast tego je podwyższyła i to bezprawnie. To nie jest fair”.

Urząd Miasta Warszawy deklaruje, że miasto prowadzi rozmowy ze Skrą. – Klub wystąpił o dzierżawę i te rozmowy się toczą. Szukamy również z ministrem sportu możliwości dofinansowania i remontu Skry jako docelowego obiektu lekkoatletycznego – mówił w połowie sierpnia dla TVP Info Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy. Dziś ratusz nie ustosunkował się do tej sprawy.

Minister sportu Witold Bańka zwrócił uwagę, że budżet Warszawy jest większy niż budżet jego resortu i to miasto powinno bardziej zadbać o infrastrukturę sportową.

teraz odtwarzane
Kłopoty Skry. „Ten klub był legendą sportu polskiego”

„Ten klub był legendą sportu polskiego”

– Żeby przez tyle lat ten obiekt pozostał tak zaniedbany, to się w głowie nie mieści. Tym bardziej, że ten klub był legendą sportu polskiego – mówił na antenie TVP Info Maciej Pietruczenko, dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, przypominając, że na Skrze padały rekordy świata i Europy w lekkoatletyce.

Zwrócił uwagę, że „miasto wydało z funduszu komunalnego przynajmniej 400 mln zł na budowę nowego stadionu Wojska Polskiego”, z którego korzysta Legia, która jest prywatną spółką. Dodał, że słyszał od szefów innych klubów warszawskich, że „Legia płaci czynsz za swoje obiekty o wiele mniejszy niż inne kluby warszawskie, w których jest prowadzona w dużej części robota społeczna jeśli chodzi o szkolenie młodzieży”.

Anita Włodarczyk, rekordzistka w rzucie młotem, konkurs w Rio de Janeiro wygrała rzutem na odległość 82,29 m, co jest nowym rekordem świata.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej