RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niemcy odeślą trzy tysiące migrantów... na Kretę. Jest porozumienie z Grekami?

Migranci trafią do Grecji? (fot.  PAP/EPA/CROCE ROSSA ITALIANA/ITALIAN RED CROSS)
Migranci trafią do Grecji? (fot. PAP/EPA/CROCE ROSSA ITALIANA/ITALIAN RED CROSS)

Niemcy odeślą ponad 3 tysiące migrantów na Kretę – informuje grecki portal ekriti.gr. Odbędzie się to w ramach umowy Dublin III, zgodnie z którą każdy kraj Wspólnoty może odesłać do innego unijnego kraju nadmierną liczbę uchodźców.

Migranci w Niemczech popełniają dziesiątki tysięcy przestępstw. Głównie kradną

W pierwszym kwartale tego roku przebywający w Niemczech migranci popełnili blisko 70 tys. przestępstw – wynika z raportu policji. Autorzy dokumentu...

zobacz więcej

Migranci mają zacząć przybywać z Niemiec na grecką Kretę od grudnia. Nie wiadomo, jaka będzie ostatecznie ich liczba.

Cztery ośrodki

Kilka dni temu grecki minister do spraw migracji Janis Muzalas oświadczył, że na Krecie powstaną cztery ośrodki dla uchodźców. Mówił jednak, że pomieszczą 2 tysiące osób i nie wspominał, że migranci mieliby przybyć tam z innego kraju unijnego.

Grecja już teraz nie wie, co zrobić z ponad 10 tys. uchodźców na wyspach Lesbos, Chios, Kos, Samos i Leros. Dziennikarze z Krety twierdzą jednak, że niemiecki rząd porozumiał się w tej sprawie z greckim, a informację tę potwierdził eurodeputowany Notis Marias.

Decyzja o utworzeniu ośrodków dla migrantów na Krecie została ostro skrytykowana przez część opozycji, która twierdzi, że może to być katastrofalne dla lokalnej turystyki. Kreta jest jednym z najbardziej popularnych regionów turystycznych w Grecji.

W całym kraju z powodu zamkniętych granic utknęło już ponad 57 tysięcy migrantów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej