RAPORT

Pogarda

CBA w gdańskim ratuszu. Sprawa dotyczy prezydenta Adamowicza

Najnowsze

Popularne

CBA weszło do Urzędu Miejskiego w Gdańsku – informuje portal trojmiasto.pl. Funkcjonariusze szukają dokumentacji dotyczącej okoliczności zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w Gdańsku Jelitkowie. Według informacji telewizji chodzi o osiedle mieszkaniowe, na którym prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz jego rodzina mogli nabyć trzy mieszkania na preferencyjnych warunkach.

Ziobro interweniuje ws. błędów w oświadczeniach majątkowych prezydenta Gdańska

Interwencję w sprawie błędów w oświadczeniach majątkowych związanego z PO prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podjął prokurator generalny Zbigniew...

zobacz więcej

- Ich wizyta jest związana z planowaniem przestrzennym osiedla Neptun Park. Dokumenty zostały im oczywiście udostępnione. Notabene oni brali już te plany w 2012 i w 2014 roku, czyli muszą mieć niezły bałagan u siebie - wyjaśnia Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Gdańska, cytowany przez portal trójmiasto.pl.

Potwierdzają to funkcjonariusze CBA.

- Funkcjonariusze zabezpieczają dokumenty związane ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania okolic Jelitkowa, gdzie powstało osiedle, na którym prezydent Paweł Adamowicz wraz z rodziną nabył trzy mieszkania na preferencyjnych warunkach - mówi cytowany przez portal Piotr Kaczorek z zespołu Komunikacji Społecznej CBA.

CBA donosi na prezydenta Gdańska

O możliwości popełnienia przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przestępstwa związanego ze składanymi przez niego oświadczeniami majątkowymi...

zobacz więcej

Rabat na mieszkania i umowa z deweloperem

Akcja CBA została zlecona przez Wydział Zamiejscowy ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Śledczy podjęli też wątek umorzenia śledztwa dotyczącego oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska. Obie sprawy zostały połączone w jedno postępowanie.

W lipcu tygodnik „wSieci” napisał, że część powiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez Pawła Adamowicza związana jest z rabatem w wysokości ponad 270 tys. zł, jaki otrzymali on i jego żona Magdalena Adamowicz. Chodzi o kupno mieszkania w inwestycji Neptun Park przy ul. Wypoczynkowej. Preferencyjną cenę, zdaniem tygodnika, otrzymała także teściowa prezydenta.

Zdaniem dziennikarzy umowy na zakup mieszkań zostały podpisanie w grudniu 2005 roku, na długo przed rozpoczęciem prac budowlanych. Według tygodnika „wSieci” trzy tygodnie później Rada Miasta Gdańska przystąpiła do sporządzenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca, które było korzystniejsze dla dewelopera.

(fot. mat.pras)
(fot. mat.pras)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej