RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podejrzany o terroryzm zastrzelony przez kanadyjską policję

Policja kanadyjska zastrzeliła podejrzanego stwarzającego „potencjalne zagrożenie terrorystyczne” – poinformowały w nocy ze środy na czwartek sieci telewizyjne CTV i CBC. Brak potwierdzania tej informacji z oficjalnych źródeł.

Kanada: podejrzani o planowanie ataku stanęli przed sądem

Dwaj podejrzani o przygotowywanie ataku terrorystycznego na pociąg pasażerski w Kanadzie stanęli przed sądami w Toronto i Montrealu. Pierwszy...

zobacz więcej

Minister bezpieczeństwa publicznego Ralph Goodale w wydanym oświadczeniu wyjaśnił, że Kanadyjska Królewska Policja Konna przeprowadziła akcję antyterrorystyczną gdy otrzymała wiarygodną informację o wysokim ryzyku zamachu.

Zastrzelony przez policję 23-letni Aaron Driver był znany jako sympatyk Państwa Islamskiego. W zeszłym roku został zatrzymany za otwarte wspieranie ISIS w mediach społecznościowych. Sąd objął go wówczas policyjnym nadzorem i zakazał publikowania wiadomości w Internecie. Mimo to mężczyzna w środę umieścił w sieci nowe nagranie, w którym zapowiadał przeprowadzenie ataku terrorystycznego w jednym z dużych kanadyjskich miast.

Kanada na celowniku terrorystów. „Możliwe zamachy, winne Państwo Islamskie”

Przed możliwością zamachów terrorystycznych w Kanadzie ostrzegł tamtejszy minister bezpieczeństwa publicznego Steven Blaney. Stało się tak po...

zobacz więcej

Wspierał Państwo Islamskie

Gdy funkcjonariusze otoczyli jego dom, zdetonował niewielki ładunek wybuchowy, który ranił jego samego i inną osobę. Groził, że odpali drugą bombę. By temu zapobiec, policja zastrzeliła podejrzanego. Do zdarzenia doszło w pobliżu Strathoy w prowincji Ontario.

W Kanadzie od 2014 roku poziom zagrożenia terrorystycznego jest określany jest jako średni.

źródło:

Zobacz więcej