RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rodzice ofiar ataku w Benghazi pozywają Hillary Clinton

Hillary Clinton jest kandydatką Demokratów w wyborach prezydenckich  (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)
Hillary Clinton jest kandydatką Demokratów w wyborach prezydenckich (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Najnowsze

Popularne

Rodzice dwóch Amerykanów, którzy cztery lata temu zginęli w ataku na konsulat USA w Benghazi w Libii, podali do sądu Hillary Clinton. Autorzy pozwu twierdzą, że była sekretarz stanu USA ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za śmierć ich bliskich.

Spokojna i „prezydencka”. Clinton wyszła obronną ręką z przesłuchania przed Kongresem

– Była pewna siebie i „prezydencka”, czyli taka jak chce, by postrzegali ją teraz Amerykanie – tak 11-godzinne przesłuchanie Hillary Clinton w...

zobacz więcej

Pozew do sądu federalnego w Waszyngtonie skierowali Pat Smith i Charles Woods, których synowie byli wśród czwórki ofiar ataku w Benghazi. Twierdzą oni, że śmierć ich dzieci była skutkiem korzystania przez Hillary Clinton z prywatnej skrzynki e-mailowej.

Według autorów pozwu terroryści mogli zdobyć informacje o miejscu pobytu Amerykanów od hackerów działających na zlecenie obcych rządów.

Choć prowadzone w tej sprawie dochodzenia nie wykazały związku pomiędzy e-mailami Hillary Clinton a atakiem w Benghazi, Pat Smith i Charles Woods argumentują, że takie scenariusz jest prawdopodobny.

Sztab wyborczy Hillary Clinton uznał zarzuty za bezpodstawne.

– Choć cierpienie rodzin dzielnych Amerykanów których straciliśmy w Benghazi jest niewyobrażalne, podczas dziewięciu różnych śledztw nie znaleziono żadnych dowodów na niewłaściwe postępowanie Hillary Clinton – stwierdził jej rzecznik Nick Merrill.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej