RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Motorówką do Wyszehradu. Kaczyński ponownie spotyka się z Orbanem

Prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmawia we wtorek na Węgrzech z premierem tego kraju Victorem Orbanem. Spotkanie rozpoczęło się w budynku parlamentu w Budapeszcie. Nieco później politycy udali się motorówką do Wyszehradu. Rozmowy dotyczą problemów Unii Europejskiej i współpracy PiS z partią Fidesz.

Niedzica: zakończyło się spotkanie prezesa PiS z Wiktorem Orbanem

zobacz więcej

Podczas wizyty na Węgrzech Kaczyńskiemu towarzyszą marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz wicemarszałkowie Ryszard Terlecki i Joachim Brudziński. Terlecki wyjaśnił, że spotkanie ma charakter roboczy, polityczny i partyjny oraz że jest to rewizyta.

Polska delegacja najpierw zwiedziła parlament i biuro premiera Orbana, a później politycy wraz z polską delegacją udali się motorówką do Wyszehradu.


Jak relacjonował na antenie TVP Info wicemarszałek Terlecki, rozmowa dotyczy sytuacji w Europie „w kontekście kryzysu, jaki przeżywa Unia Europejska” z powodu napływu uchodźców, Brexitu, sytuacji na Ukrainie. Terlecki, pytany, czy poruszono też kwestię petersburskiego spotkania Putin-Erdogan, zaprzeczył.

Poprzednio politycy spotkali się „na wniosek obu stron” na początku stycznia w Niedzicy (woj. małopolskie). Spotkanie trwało około sześciu godzin, w jego trakcie Kaczyński i Orban wspólnie zjedli obiad.

Tamta wizyta premiera Węgier w Polsce miała charakter nieoficjalny. Po spotkaniu nie odbyła konferencja prasowa ani wystąpienie dla mediów.

źródło:
Zobacz więcej