RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Delta Air Lines przywróciła niektóre loty. Awaria systemu największej linii lotniczej świata

Globalna awaria systemu informatycznego amerykańskich linii Delta Air Lines. Do południa nie latały żadne samoloty przewoźnika. O problemach przewoźnik poinformował na Twitterze. Delta Air Lines obsługują loty ze USA do Europy, Azji, na Bliski Wschód, Ameryki Łacińskiej, a także połączenia krajowe w Stanach. Teraz niektóre loty zostały przywrócone.

Linie lotnicze Delta przywróciły niektóre loty swoich samolotów. Zostały one wznowione w ograniczonym zakresie. Jak podają przedstawiciele przewoźnika, pasażerowie powinni liczyć się z opóźnieniami i długim oczekiwaniem na lotniskach. Niektóre z przywróconych lotów mogą zostać ponownie odwołane.

„Mamy awarię naszych systemów. Mamy nadzieję, że nie potrwa ona długo” – napisał przewoźnik na Twitterze. Delta Air Lines poinformowała, że pracuje nad rozwiązaniem problemu, który rozpoczął się w siedzibie głównej Delty w Atlancie w amerykańskim stanie Georgia. – Nie działa system rezerwacyjny i nie wiadomo, kto może wejść na pokład – powiedział TVP Info Cezary Orzech, ekspert lotniczy.

Przedstawiciel przewoźnika poinformował, że problemy dotyczą wszystkich samolotów, które nie wystartowały w związku z awarią. Te, które są już w powietrzu, kursują bez utrudnień. Delta Air Lines jest jedną z największych linii lotnicza na świecie pod względem rozmiaru floty oraz ilości obsługiwanych portów docelowych. Generuje również olbrzymie zyski. W 2013 roku przewiozła ponad 120 milionów pasażerów.

źródło:
Zobacz więcej