RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ziobro w TVP Info: Andrzej Rzepliński to polityk całą gębą

– Andrzej Rzepliński to polityk całą gębą. To on eskaluje konflikt w Polsce. Fantazja pana profesora Rzeplińskiego, prezesa Rzeplińskiego, polityka Rzeplińskiego nie zna granic. Nazywanie go sędzią to byłoby nadużycie wobec wielu rzetelnych i uczciwych sędziów – stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, gość programu „Minęła dwudziesta”, odnosząc się do sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Mówił też o bezpieczeństwie w Europie i sprawie znieważenia nagrobka Bolesława Bieruta.

Napisali na grobie Bieruta „Kat”. Na wniosek Ziobry zostali zwolnieni

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zażądał zwolnienia dwóch osób zatrzymanych w poniedziałek w sprawie umieszczenia na nagrobku Bolesława Bieruta...

zobacz więcej

11 sierpnia Trybunał Konstytucyjny ogłosi wyrok ws. konstytucyjności nowej ustawy o TK – zaskarżonej przez posłów PO, Nowoczesnej i PSL, a także Rzecznika Praw Obywatelskich. posiedzenie będzie niejawne. Ustawa wchodzi w życie 16 sierpnia.

– Trybunał Konstytucyjny nie ma żadnej drogi prawnej, by na posiedzeniu niejawnym rozstrzygać kwestie związane z tajemnicą, Jeżeli Trybunał się tego podejmie, to będzie to działanie na „rympał”, działanie wbrew prawu, ostentacyjne łamanie prawa. Jeżeli coś ma być orzekane powinno być jawne. Wiemy, że standardy sędziowskie są obce panu Rzeplińskiemu. Jest to polityk całą gębą, który eskaluje konflikt w Polsce – stwierdził prokurator generalny.

Ziobro dementuje: Polka nie była w ciąży z Arabem

– Prokuratura będzie dbała o to, by dbać o dobre imię osoby zmarłej, która sama nie może się bronić. Nie możemy akceptować pomawiania – powiedział...

zobacz więcej

Unia Europejska winna destabilizacji?

Włoski minister sprawiedliwości Andrea Orlando poinformował, że tzw. Państwo Islamskie znalazło nowe źródła finansowania i zajmuje się przemytem ludzi do Europy . Do tej sprawy odniósł się minister sprawiedliwości.

– Niestety praprzyczyną tego zjawiska jest nieroztropna polityka Unii Europejskiej i głównych rozgrywających w Europie, która doprowadziła poprzez próbę zaszczepia demokracji w krajach arabskich, do upadków rządów, które były symbolem autorytaryzmu i bezprawia. Dzisiaj nie ma bezpieczeństwa dla turystów. Co najgorsze nie ma bezpieczeństwa w Europie, przez co dochodzi do tragicznych zdarzeń – powiedział Zbigniew Ziobro.



Ziobro uderza w lichwę. Nie będzie pobłażania dla „cwaniaków i brutalnych przestępców”

Nowelę ustawy o notariacie, która zakłada nagrywanie czynności notarialnych, zapowiada minister sprawiedliwości prokurator generalny Zbigniew...

zobacz więcej

„Bolesław Bierut był zbrodniarzem i katem”

– Chciałbym przypomnieć, że nie krytykowałem policji za zatrzymanie tych osób. Nie nakazałem umorzenia sprawy i zamknięcia na tym etapie. W Polsce bardzo wielu groźnych kryminalistów nie jest zatrzymywanych, a na dodatek odpowiada z wolnej stopy. Co by nie powiedzieć o tym zdarzeniu to nie jest to przestępstwo kryminalne – stwierdził prokurator generalny, odnosząc się do incydentu, związanego z przetrzymywaniem osób, które namalowały na nagrobku Bolesława Bieruta słowo „kat”.

–  Przetrzymywanie sprawcy czynu podyktowanego względami politycznymi jest niewłaściwe. Państwo nie powinno używać represji. Przetrzymywanie i pozbawianie wolności takich ludzi nie znajduje u mnie uzasadnienia i dlatego ci ludzie zostali zwolnieni. Nie ma powodu, aby takich ludzi przetrzymywać. Bolesław Bierut był zbrodniarzem i katem – podkreślił minister na antenie TVP Info.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej