RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Wysłanie 600 policjantów nie zabezpieczy przed szaleńcem”

Służby badają miejsce ataku (fot. PAP/EPA/WILL OLIVER)

Jeśli napastnik był terrorystą, to atak w Londynie „wpisuje się w scenariusz, jaki mamy w Europie” – stwierdził w TVP Info dr Maciej Milczanowski z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego komentował nocny atak nożownika z Londynu.

Atak nożownika w Londynie. Jedna osoba nie żyje, pięć jest rannych

Obywatelka Stanów Zjednoczonych zginęła w ataku nożownika przy Russell Square w centrum Londynu – poinformowała w nocy policja, nie wykluczając...

zobacz więcej

Dr Maciej Milczanowski nie wykluczył, że napastnik z Londynu działał na własną rękę. – Wysłanie 600 funkcjonariuszy nie zabezpieczy przed szaleńcem, który z nożem gdzieś się pojawi i zacznie atakować. Wystarczy, że się rozejrzy dookoła, czy nie ma żadnego funkcjonariusza i dokonuje zamachu. Nie mamy szans się zabezpieczyć – ocenił.Dodał, że jeśli potwierdzi się informacja, że sprawca napadu w stolicy Wielkiej Brytanii był terrorystą, to atak w Londynie „wpisuje się w scenariusz, jaki mamy w Europie”. W środowym ataku zginęła jedna osoba, a pięć zostało rannych. Do zdarzenia doszło w nocy przy Russell Square w centrum Londynu. 19-letni napastnik został obezwładniony paralizatorem, trafił do szpitala.

źródło:
Zobacz więcej