RAPORT

Kampania 2020

Na uczelnię z pistoletem. Teksas wprowadza nowe prawo

Nowe prawo będzie dotyczyć wszystkich państwowych uczelni w Teksasie, na których uczy się ponad 210 tys. studentów (fot. Anadolu Agency / Contributor / Getty Images)

Studenci będą mogli nosić broń na terenie kampusów i sal wykładowych – Teksas wprowadził właśnie nowe prawo. Ustawa weszła w życie w 50. rocznicę masakry na uniwersytecie w Austin.

Strzelanina w Teksasie. Nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci

Cztery osoby poniosły śmierć w rezultacie strzelaniny w bloku mieszkalnym w miejscowości Bastrop, w stanie Teksas – poinformowała policja w sobotę...

zobacz więcej

Studenci, którzy skończyli 21 lat i mają stosowne licencje, będą mogli nosić broń w miasteczku studenckim oraz na zajęciach. Nowe prawo będzie dotyczyć wszystkich państwowych uczelni w Teksasie, na których uczy się ponad 210 tys. studentów.

50 lat temu zginęło 16 studentów

Data wprowadzenia ustawy jest symboliczna. Prawo weszło w życie dokładnie w 50. rocznicę strzelaniny w campusie najbardziej prestiżowej stanowej uczelni, Univeristy of Texas w Austin. Zbrodniarz strzelając z wieży zegarowej zabił wtedy 16 studentów.

Zwycięstwo producentów broni

Ustawę silnie forsowała Partia Republikańska i lobby producentów broni. Gubernator Teksasu Greg Abbott uważa, że nowe prawo umożliwi samoobronę przed potencjalnym napastnikiem. Bardzie sceptyczni są wykładowcy uniwersyteccy. Ich zdaniem ustawa przyniesie opłakane skutki i na pewno nie przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa.

źródło:
Zobacz więcej