RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

USA: Praca szuka człowieka. Zadania – picie piwa i podróże

Amerykanie poszukują testerów piwa (fot.Matt Cardy/Getty Images)
Amerykanie poszukują testerów piwa (fot.Matt Cardy/Getty Images)

Pić piwo i podróżować po USA – takie zadania stoją przed pracownikiem poszukiwanym na nową posadę w renomowanym waszyngtońskim instytucie Smithsonian, największym na świecie zespole muzeów i ośrodków badawczo-edukacyjnych. Roczna pensja to 64 650 dol.

Niemcy odwracają się od piwa? Spada sprzedaż złotego trunku

79,5 mln hektolitrów piwa wypili w minionym roku Niemcy. To rekordowo słaby wynik. W ciągu 12 miesięcy spożycie złocistego trunku u naszych...

zobacz więcej

Praca jest bardzo poważna. Mianowicie chodzi o to, że departament historii żywności w USA uznał, że bogata historia amerykańskiego browarnictwa nie została dotąd wystarczająco zbadana i opisana jako część kultury kraju.

Dlatego instytut ogłosił w internecie, że oferuje trzyletni kontrakt dla badacza, który zgłębi historię piwa w USA.

Jego zadaniem będą przede wszystkim podróże po wszystkich zakątkach kraju, w celu zaznajomienia się z warzonymi tam piwami i lokalnymi tradycjami piwowarskimi. W tym czasie będzie musiał dokumentować pracę badawczą artykułami, a także wystawami muzealnymi.

Wydatki poniesione na piwo i podróże będą w całości zwracane. – Setki tysięcy internautów przejrzało ofertę – powiedziała szefowa departamentu Susan Evans. – Sądzę, że zrobiła ona tyle hałasu ponieważ ludzie są zadowoleni, że wreszcie interesujemy się czymś, co ich dotyczy – dodała.

Zaznaczyła jednocześnie, że oczekiwania wobec kandydata są wysokie; ma on mieć jednocześnie dyplom z historii i z handlu. Posadę sfinansuje Brewers Association, czyli amerykańskie lobby producentów piwa. Termin składania kandydatur mija 10 sierpnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej