RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tysiące funkcjonariuszy na straży bezpieczeństwa pielgrzymów

Najnowsze

Popularne

– Służby pracują nie tylko w Krakowie, nie tylko w Częstochowie, ale w całym kraju. Codziennie 7,5 tys. funkcjonariuszy policji patroluje dworce kolejowe, porty lotnicze, centra handlowe – poinformował minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak i zaapelował, by zgłaszać wszystkie sprawy budzące niepokój.

Pielgrzymka Miłosierdzia. Tłumy wiernych w Łagiewnikach [GALERIA]

Około stu tysięcy młodych chrześcijan uczestniczących w ŚDM wzięło udział w Pielgrzymce Miłosierdzia z Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych...

zobacz więcej

Trwają Światowe Dni Młodzieży. Minister Mariusz Błaszczak zapewnia, że na straży bezpieczeństwa pielgrzymów stoi ogółem ponad 39 tys. funkcjonariuszy służb podległych ministrowi spraw wewnętrznych i administracji, ale także służb, które podlegają innym ministrom.

Wyjaśnił, że koordynację działań służb zapewnia sztab znajdujący się w Krakowie. Na jego czele stoi pierwszy zastępca małopolskiego komendanta policji insp. Paweł Dzierżak. – Tam koncentrują się wszystkie informacje, które zbierane są przez służby. Tam podejmowane są decyzje w zależności od rozwoju sytuacji. To jest centrum operacyjne, które zapewni bezpieczeństwo – zapewnił.

Apel o czujność

Dodał, że w skali ogólnopolskiej funkcję centrum dowodzenia pełni ośrodek w Legionowie. Na jego czele stoi insp. Jan Lach, zastępca komendanta głównego policji. – Chciałbym też podkreślić, że służby pracują nie tylko w Krakowie, nie tylko w Częstochowie, ale w całym kraju. Codziennie 7,5 tys. funkcjonariuszy policji patroluje dworce kolejowe, porty lotnicze, centra handlowe – poinformował minister.

Zaapelował, by wszyscy, którzy widzą, że dzieje się coś niepokojącego, zgłaszali to do patrolujących ulice policjantów, funkcjonariuszy służb porządkowych, funkcjonariuszy straży granicznej czy straży pożarnych. Zapewnił, że żadna z tych informacji nie zostanie zlekceważona. Każda zostanie sprawdzona. – Chodzi nam o bezpieczeństwo, chodzi nam o to, żeby ci wszyscy, którzy przyjechali do Polski na spotkanie z papieżem Franciszkiem, czuli się bezpiecznie – podkreślił Błaszczak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej