RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Kazali mu klęknąć. Próbował się bronić, wtedy zaczął się dramat”

Do ataku w kościele w Normandii przyznało się tzw. Państwo Islamskie (fot. PAP/EPA/JULIEN PAQUIN)
Do ataku w kościele w Normandii przyznało się tzw. Państwo Islamskie (fot. PAP/EPA/JULIEN PAQUIN)

Zakonnica, której udało się uciec z kościoła w Normandii, gdzie we wtorek doszło do zabójstwa księdza, opowiedziała francuskim mediom o zamachu. Jak mówiła, sprawcy nagrywali morderstwo.

Zamachowcy zabili francuskiego księdza. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie

Dwaj napastnicy wzięli we wtorek pięciu zakładników w świątyni w Normandii. Zabili proboszcza i ciężko ranili jedną osobę. Prezydent Francji nazwał...

zobacz więcej

Dwaj napastnicy wzięli we wtorek pięciu zakładników w świątyni w Normandii. Zabili proboszcza i ciężko ranili jedną osobę. Z kościoła udało się uciec jednej z zakonnic. – Kazali księdzu klęknąć. Próbował się bronić, wtedy zaczął się dramat – powiedziała francuskim mediom. Zamachowcy poderżnęli księdzu gardło. Inny zakładnik został ciężko ranny.

Funkcjonariusze otoczyli świątynię. Dwaj napastnicy zostali zastrzeleni podczas operacji policyjnej. Cały dramat trwał około 40 minut. Zakonnica w rozmowie z mediami zdradziła, że zamachowcy nagrywali moment zabójstwa.

Do inspirowania ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie. – Daesz wypowiedział nam wojnę. Musimy walczyć w tej wojnie wszystkimi dostępnymi środkami, ale z poszanowaniem rządów prawa, bo jesteśmy demokracją – powiedział prezydent Francji w rozmowie z dziennikarzami po zakończonej akcji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej