Yahoo sprzedane! Verizon zapłacił blisko 5 mld dolarów

Yahoo zostało sprzedane za 5 mld dolarów (fot. PAP/EPA/MICHAEL NELSON)

Verizon Communications kupił działalność operacyjną Yahoo. Operację wyceniono na około 4,83 mld dolarów. Najprawdopodobniej Yahoo zostanie połączony z inną przebrzmiałą już gwiazdą, czyli AOL, którą to firmę także przejął Verizon.

Polska wieś odcięta od internetu. 734 miejscowości bez dostępu do sieci

W erze Facebooka, smartfonów i tabletów aż 734 miejscowości w całej Polsce nie mają dostępu do globalnej sieci. Nie dotarły tam ani łącza...

zobacz więcej

Telekomunikacyjny gigant Verizion przejmuje serwis z wielkimi tradycjami, którego działalność sięga 1994 roku. Sprzedaż nie obejmuje wycenianych na ok. 40 mld USD udziałów w Alibaba Group Holding i Yahoo Japan Corp.

Verizon łącząc Yahoo i kupiony w tym roku serwis AOL, może utworzyć nową, potężną konkurencję w mediach mobilnych. W efekcie połączenia może powstać gigant, który będzie w stanie rzucić wyzwanie Google i Facebookowi.

20 lat Yahoo

Yahoo zadebiutowało na giełdzie 12 kwietnia 1996 roku. 1 lutego 2008 r. przedsiębiorstwo Microsoft złożyło ofertę zakupu Yahoo! za 44,6 mld dolarów do wszystkich akcji. Zarząd Yahoo! odrzucił ofertę 11 lutego, twierdząc że oferta jest zbyt niska. 3 maja 2008 Microsoft wycofał swoją ofertę.

13 czerwca 2008 spółka nawiązała współpracę z przedsiębiorstwem Google. Współpraca dotyczy sprzedaży reklam na stronach Yahoo!.

źródło:
Zobacz więcej