RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Bruksela: podejrzany o terroryzm okazał się... prowadzącym badania studentem

W centrum Brukseli trwa akcja antyterrorystyczna (fot.twitter.com)
W centrum Brukseli trwa akcja antyterrorystyczna (fot.twitter.com)

Fałszywy alarm w Brukseli. Policja przeprowadziła akcję antyterrorystyczną. Powodem był spostrzeżony w centrum miasta podejrzany mężczyzna, ubrany mimo upały w długi płaszcz, spod którego wystawały kable. Okazało się, że był to student, badający poziom promieniowania w Brukseli. Belgijska policja jest bardzo wyczulona na wszelkie sygnały dotyczące zagrożenia terrorystycznego.

Mężczyzna zabarykadował się w hotelu we Francji. Może mieć bombę

Uzbrojony mężczyzna zabarykadował się w hotelu w miejscowości Bollene w Prowansji na południu Francji. Budynek został ewakuowany. Trwa operacja...

zobacz więcej

W Brukseli panują 30-stopniowe upały, mężczyzna ubrany w długi, zimowy płaszcz od razu przyciągnął uwagę. Gdy mu się przyjrzano, okazało się, że spod ubrania wystają mu kable.

Natychmiast zorganizowano akcję w centrum belgijskiej stolicy, przy placu la Monnaie. Na miejsce przybył zespół saperów. Zamknięto okoliczne sklepy, ewakuowano ludzi z okolicy. Kilka sąsiednich ulic zostało zamkniętych.

Policja podejrzewała, że mężczyzna pod płaszczem ma tzw. pas szahida i jest zamachowcem samobójcą. Po trwających ponad godzinę negocjacjach mężczyzna został aresztowany. Okazało się, że był to student brukselskiej uczelni, który prowadził badania promieniowania w centrum miasta.

W czwartek Belgia będzie obchodzić swoje święto narodowe, które przypada w rocznicę wybrania pierwszego belgijskiego króla Leopolda I (1790-1865). Tamtejsze służby są teraz szczególnie czujne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej