Fundacja „Forani” powstała cztery lata temu. Założyła ją Iwona Lis, która w wypadku samochodowym straciła córeczkę Anię. Postanowiła, że ta śmierć nie pójdzie na marne i zaczęła pomagać ofiarom wypadków drogowych. Na rozwój Fundacji przeznaczyła całe odszkodowanie z wypadku.
Fundacja pomaga osobom poszkodowanym w bardzo różny sposób. Jest to pomoc prawna i w poszukiwaniu specjalistów, pomoc materialna, a czasem zwykła rozmowa… W fundacji działa infolinia, dzięki której można uzyskać wszystkie potrzebne informacje.
Fundacja prowadzi też działalność gospodarczą. Jej podopieczni robią na przykład bransoletki z aniołkami, które następnie są sprzedawane na kiermaszach i festynach. To także rodzaj terapii dla poszkodowanych.