RAPORT

Pogarda

Gang zarobił pół miliarda złotych na podatku VAT. CBŚP złapało szefa

Grupa była w stanie zaopatrywać polski rynek w ponad 400 cystern paliwa miesięcznie (fot. Miguel Villagran/Getty Images)
Grupa była w stanie zaopatrywać polski rynek w ponad 400 cystern paliwa miesięcznie (fot. Miguel Villagran/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

CBŚP zatrzymało dwie osoby, w tym szefa gangu handlującego nielegalnym paliwem. Grupa w ciągu pięciu lat wyłudziła nie mniej niż 500 mln zł z podatku VAT; 400 mln zł „wyprała”.

Paliwo do aut służbowo-prywatnych z odliczeniem połowy VAT. Skorzysta większość firm

Na wejście w życie tej zmiany przedsiębiorcy, którzy wykorzystują samochody osobowe zarówno na potrzeby firmy, jak i w celu prywatnym, czekali...

zobacz więcej

Z ustaleń policjantów wynika, że gang przez pięć lat sprowadzał olej napędowy z Niemiec i w Polsce i sprzedawał go nie odprowadzając podatku VAT. W sprawę zaangażowane były firmy „słupy” rozmieszczone na terenie całego kraju. – Grupa była w stanie zaopatrywać polski rynek w ponad 400 cystern miesięcznie, czysty zysk grupy na jednej cysternie sprowadzonego paliwa wynosił 10-12 tys. zł – powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jeden z nich kierowania tą grupą. – Zarzucono im też pranie pieniędzy i przestępstwa karnoskarbowe – dodała Hamelusz.

Sprawą zajmuje się gdański CBŚP i tamtejsza prokuratura. Do tej pory, w tej sprawie, zatrzymano w sumie 34 osoby, którym przedstawiono 106 zarzutów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej