RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Zamieszki w obozie dla uchodźców na Węgrzech. Są ranni

W bijatyce brało udział około dwustu osób (fot.Spencer Platt/Getty Images)
W bijatyce brało udział około dwustu osób (fot.Spencer Platt/Getty Images)

Dziewięć osób zostało rannych podczas masowej bójki w obozie dla migrantów w okolicach miasta Kikunhalas na Węgrzech. Przyczyny zamieszek nie są znane.

Bójka w ośrodku dla uchodźców. Są ranni, spłonął namiot. Pobiło się 60 Pakistańczyków i Afgańczyków

Pięć osób zostało rannych podczas bójki w ośrodku dla uchodźców w Hamburgu. W bijatyce uczestniczyło 60 Afgańczyków i Pakistańczyków - podało radio...

zobacz więcej

O zajściach poinformowała państwowa agencja prasowa MTI, która zacytowała doradcę premiera Węgier ds. bezpieczeństwa Gyorgy’a Bakondiego. Bójkę zapoczątkowało dwudziestu uchodźców w niedzielę około godz. 18 w obozie leżącym przy granicy z Serbią. Szybko przerodziła się starcia z udziałem około dwustu osób.

Na miejsce wysłano około dwustu policjantów, którzy przywrócili porządek. Bakondi oświadczył, że poszkodowanych zostało dziewięciu migrantów, z czego ośmiu zabrano do szpitala w Kikunhalas. Trwa dochodzenie, które ma ustalić przyczyny zajść.

Szlak bałkański

W ubiegłym roku na Węgry przedostało się około miliona uchodźców, głównie z Bliskiego Wschodu. Trafili tam przez tzw. szlak bałkański, który wiedzie przez Macedonię i Serbię. Ich celem były bogate kraje Europy zachodniej oraz Szwecja.

Pod wpływem niekontrolowanego napływu migrantów węgierski premier Victor Orban podjął decyzję o postawieniu ogrodzenia na granicy z Serbią.

Do zamieszek dochodziło również między innymi w obozach w Niemczech i Francji. Pośrednią przyczyną zajść były przeludnione obozy oraz długi okres oczekiwania na przyznanie azylu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej