„Donald Tusk jest potrzebny Platformie Obywatelskiej”

– Donald Tusk potrzebny jest Platformie Obywatelskiej i potrzebny jest Europie. Jestem bardzo ciekawa, z kim rozmawia minister Dziedziczak – mówiła w programie „Gość Poranka” Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), komentując słowa wiceministra PiS na temat przyszłości szefa RE. Według Dziedziczaka „Tusk nie będzie miał szans na przedłużenie swojej misji”.

„Tusk nie będzie miał większych szans na przedłużenie swojej misji”

– Donald Tusk będzie miał raczej małe szanse, by pozostać na stanowisku szefa Unii Europejskiej, w wyniku decyzji przywódców innych krajów Unii –...

zobacz więcej

– Mam wrażenie, że z Europy od przedstawicieli innych państw płyną zupełnie odmienne sygnały. Moim zdaniem Donald Tusk ma bardzo dobre notowania – oceniła w programie „Gość Poranka” Małgorzata Kidawa-Błońska. Była marszałek Sejmu odniosła się do słów sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jana Dziedziczaka, który w środę w TVP Info mówił, że „Donald Tusk nie będzie miał większych szans na przedłużenie swojej misji”.

Małgorzata Kidawa-Błońska zdradziła też, jakie są najbliższe plany Platformy Obywatelskiej. – Chcemy przygotować się bardzo dobrze do wyborów samorządowych i te wybory wygrać. Samorząd jest bardzo ważnym ciałem w Polsce, a reforma samorządową była świetną reformą. Chcemy, żeby te wybory wygrała Platforma Obywatelska. Samorządy należy wspierać – stwierdziła.

Poseł Kidawa-Błońska odniosła się również do rządowego programu 500 plus. – Na pewno pieniądze te trafiły do polskich rodzin. Po trzech miesiącach jest trudno cokolwiek powiedzieć, poza tym, że rodziny odczuły ulgę finansową. Zobaczymy, jakie będą rezultaty za trzy lata – powiedziała.

źródło:
Zobacz więcej