RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rosja oburzona słowami Macierewicza o Rzezi Wołyńskiej

Macierewicz był gościem programu TVP Info „Minęła dwudziesta” w poniedziałek (fot. PAP/Radek Pietruszka)

„Czy przyzwalając na takie szowinistyczne wypowiedzi, polskie władze nie przechodzą od zwykłej rusofobii, do podsycania narodowościowej nienawiści” - napisała rzeczniczka rosyjskiego MSZ na facebooku ministerstwa. Odniosła się do poniedziałkowej wypowiedzi Antoniego Macierewicza w programie TVP Info „Minęła dwudziesta”. Szef MON stwierdził, że Rosja popchnęła Ukraińców do Rzezi Wołyńskiej.

„Polska upolitycznia temat Wołynia, a korzysta Rosja”

„Rzeź czy tragedia wołyńska?” – zastanawia się portal internetowy ukraińskiej telewizji 112. W ukraińskich mediach pojawiły się materiały dotyczące...

zobacz więcej

– Prawdziwym wrogiem, który rozpoczął, i który użył ukraińskich sił nacjonalistycznych do tej straszliwej zbrodni ludobójstwa jest Rosja – powiedział w poniedziałek Antoni Macierewicz, szef MON w programie TVP Info „Minęła dwudziesta”. Odniósł się wówczas do sprawy Rzezi Wołyńskiej. – To tam jest źródło tego straszliwego nieszczęścia – dodał.

Słowa te wywołały oburzenie w Moskwie. Zareagowała rzeczniczka rosyjskiego MSZ. Marija Zacharowa nazwała wypowiedź Antoniego Macierewicza „szowinistyczną”.„Czy milcząco przyzwalając na takie szowinistyczne wypowiedzi, polskie władze nie przechodzą od zwykłej rusofobii, do podsycania narodowościowej nienawiści” - napisała Zacharowa i dodała, że Moskwa chciałaby usłyszeć w tej sprawie wyjaśnienia.

teraz odtwarzane
Macierewicz o Rzezi Wołyńskiej

źródło:
Zobacz więcej