RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Obiecaliśmy ludziom, że obniżymy wiek emerytalny i to zrobimy”

- Przyjęcie ustawy emerytalnej to są kwestie tylko techniczne. Obiecaliśmy ludziom, że obniżymy wiek emerytalny i to zrobimy - powiedziała Beata Kempa szefowa kancelarii premiera w „Polityce przy kawie” i dodała: - Stanowisko rządu do ustawy procedowanej w Sejmie jest oczywiste. Obóz rządzący będzie za ustawą i obniżeniem wieku emerytalnego.

Beata Kempa: ludzie nie mają zaufania do wymiaru sprawiedliwości

– Ludzie są zmęczeni sprawą Trybunału Konstytucyjnego. W kraju mamy dużo trybunałów i sądów, ale ludzie mają poczucie, że nie mam sprawiedliwości –...

zobacz więcej

Szefowa KPRM w programie „Polityka przy kawie” wyjaśniła, że ze względów proceduralnych zmiany ustawy emerytalnej nastąpią po wakacjach. Stanowisko rządu zostanie dopasowane do tego terminarzu. Jednak jest niezmienne, jeśli chodzi o obniżenie wieku emerytalnego.

Beata Kempa pozytywnie oceniła również zaangażowanie ministra finansów w tworzenie projektu.

- Minister finansów ma tak kluczową rolę, której nikt w rządzie mu nie zazdrości.Oczywiście musi czuwać nad bezpieczeństwem i finansami publicznymi.Znając ministra Szałamachę jeszcze w ostatniej chwili potrafi zaskoczyć i przegrupować środki - mówiła Beata Kempa i dodała: - W tej chwili mamy większe wpływy z podatków, zmniejsza się deficyt, uszczelniamy system podatkowy. Minister Szałamacha i premier Szydło z pełną konsekwencją będą spełniać obietnice wyborcze – podsumowała.

Kempa odniosła się również do projektu ustawy obniżającej emerytury byłym esbekom, którą przedstawił w poniedziałek szef MSWiA. Jej zdaniem ten projekt jest dobry „ze względu na sprawiedliwość społeczną i historyczną”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej