„Komisja Wenecka zajmuje się ustawą o TK, bo rząd okłamuje instytucje europejskie”

– Komisja Wenecka na prośbę sekretarza generalnego Rady Europy Jaglanda robi monitoring ustawy o Trybunale, zanim trafi do Senatu, żeby pokazać, że nie wierzy w takie banialuki, kłamstwa – powiedział w programie „Polityka przy kawie” Sławomir Neumann. – Znamy tę ustawę i wiemy, że nic nie załatwia, niczego nie naprawia. Ma w dalszym stopniu paraliżować TK – ocenił przewodniczący klubu parlamentarnego PO.

Już wkrótce Komisja Wenecka oceni naszą nową ustawę o TK

Komisja Wenecka najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia wyda wstępną opinię ws. nowo przyjętej przez nasz Sejm ustawy o Trybunale...

zobacz więcej

Najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia Komisja Wenecka wyda wstępną opinię ws. nowo przyjętej przez polski Sejm ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS. Według Sławomira Neumanna z PO, który był gościem „Polityki przy kawie”, Komisja Wenecka zajmuje się ustawą o Trybunale Konstytucyjnym, bo „polski rząd, polski minister spraw zagranicznych, pani premier okłamują instytucje europejskie, mówiąc nieprawdę o kompromisach, że już za chwilę problem TK będzie rozwiązany”.

– Dzisiaj KW na prośbę sekretarza generalnego Rady Europy Jaglanda robi monitoring tej ustawy, zanim trafi do Senatu, żeby pokazać, że nie wierzy w takie banialuki, kłamstwa. Znamy tę ustawę i wiemy, że nic nie załatwia, niczego nie naprawia. Ma w dalszym stopniu paraliżować TK – przekonywał. Podkreślił, że to nie jest żółta kartka dla Polski. – To sygnał od Komisji: wiemy, że kłamiecie. Nie kłamcie, tylko zróbcie, jak żeście obiecali. Zrealizujcie zalecenia KW i tyle – mówił przewodniczący klubu parlamentarnego PO.

Szydło o poparciu dla Tuska: trzeba brać pod uwagę, jak ktoś służy Polsce

– Każdy Polak, który pełni ważną funkcje w instytucjach zagranicznych zaświadcza swoim postępowaniem, stając po stronie polskich spraw bądź...

zobacz więcej

Tusk na druga kadencję

Zdaniem Neumanna Polsce szczególnie powinno zależeć na tym, żeby Donald Tusk został wybrany na drugą kadencję jako przewodniczący RE. – Mając z tyłu głowy, że jest Brexit, Unia będzie się zmieniała, będą być może takie pomysły, aby tworzyć Unię różnych prędkości, pozamykać ją w sferze euro albo małego Schengen. Niezmiernie ważne jest, żeby polski głos ustami Donalda Tuska był także prezentowany – podkreślił.

Gość „polityki przy kawie” zapewnił jednocześnie, że jeśli Tusk będzie chciał wrócić do polskiej polityki, np. w wyborach prezydenckich, to Platforma go poprze i będzie robiła wszystko, by te wybory wygrał.

Poseł PO pyta Schetynę w liście: kiedy jesteś prawdziwy i szczery?

„Rola Grzegorza Schetyny w podjętej przez PiS próbie przejęcia władzy na Dolnym Śląsku bulwersuje bardzo wielu członków i sympatyków PO w naszym...

zobacz więcej

„Staszek ma czas”

Neumann skomentował także niedawny list dolnośląskiego posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Huskowskiego, który napisał do swoich kolegów, że „rola Grzegorza Schetyny w podjętej przez PiS próbie przejęcia władzy na Dolnym Śląsku bulwersuje bardzo wielu członków i sympatyków PO”. – Staszek musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jest w PO, czy w innej formacji politycznej, ale ma do tego czas – ocenił Neumann w „Polityce przy kawie”.źródło:
Zobacz więcej