RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prezes PiS z okazji miesięcznicy katastrofy: Będzie prawda, nie będzie kłamstwa smoleńskiego

– Idziemy do przodu, zmieniamy Polskę, dobra zmiana jest coraz bliżej – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, przemawiając w niedzielę przed Pałacem Prezydenckim z okazji 75. miesięcznicy smoleńskiej. – Będzie prawda, nie będzie kłamstwa smoleńskiego. Jest prawdziwe śledztwo, a nie udawane – podkreślił.

Sześć lat po Smoleńsku – uroczystości w kraju i za granicą

– Prawda musi znaleźć się w książkach, podręcznikach, mediach i w świadomości Polaków. Musimy im to wyjaśnić – mówił Jarosław Kaczyński do osób...

zobacz więcej

– Można powiedzieć z pełną satysfakcją, że idzie dobrze. (...) Chodzi o to wszystko, co dzieje się w Polsce i wokół Polski. Idziemy do przodu, zmieniamy Polskę, dobra zmiana jest coraz bliżej. Oczywiście trzeba długo pracować, będą potrzebne lata, żeby przyszły te ostateczne ich konsekwencje, ale kierunek jest właściwy – podkreślił Kaczyński.

Potrzeba wznoszenia pomników

Prezes PiS mówił także o potrzebie wznoszenia pomników upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej. – Pomnik Lech Kaczyńskiego tutaj stanie, bo był wielkim prezydentem i człowiekiem, który prowadził Polskę we właściwym kierunku. Będzie i pomnik wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej tu, niedaleko stąd – zapowiedział lider PiS do zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim.

Kaczyński: szczyt NATO podniósł poziom bezpieczeństwa Polski

– Ustalenia szczytu NATO w Warszawie oznaczają bardzo wyraźne podniesienie poziomu bezpieczeństwa Polski – ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński....

zobacz więcej

„Jest prawdziwe śledztwo, a nie udawane”

– Idziemy i będziemy iść dalej, także w tych sprawach, dla których gromadzimy się tutaj już od przeszło sześciu lat. Będzie prawda, nie będzie kłamstwa smoleńskiego. Jest prawdziwe śledztwo, a nie udawane. Jest komisja, która dąży do prawdy, a nie do tego by ją ukryć – dodał.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Delegacja udawała się do Katynia na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej