RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

4 tys. kilometrów na szczytny cel. Wyprawa z Pandą u boku

Relację z wędrówki będzie zdawać pluszowa Panda (fot. facebook.com/PAN.DA 4.000)
Relację z wędrówki będzie zdawać pluszowa Panda (fot. facebook.com/PAN.DA 4.000)

Od Atlantyku do Atlantyku na piechotę dla fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Takiego wyzwania podjęła się Magda. W wyprawie pod tytułem PAN.DA 4.000 towarzyszyć będzie jej pluszowa Panda. To ona będzie bohaterką relacji z wędrówki. – Panda kocha wszystkich, a wszyscy kochają Pandę – śmieje się w rozmowie z tvp.info podrożniczka.

– Inspiracją dla mnie były podobne akcje podróżników m. in. „Autostopem dla Hospicjum” Przemka Skokowskiego i samotne przejście Karpat przez Łukasza Supergana. Poza tym książki, reportaże i ogromna miłość do podróżowania i poznawania nowych, wspaniałych ludzi. Pomysł dojrzewał stopniowo i trudno określić moment, w którym podjęłam ostateczną decyzję. Po samotnej podróży na Filipiny, gdzie spotkałam się z ogromem ludzkiej życzliwości, upewniłam się, że warto i że to dobry pomysł – mówi Magda.

Kolarze ruszyli w charytatywne tournée

Ośmiu kolarzy z Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie rozpoczęło przejazd, który ma pomóc zebrać pieniądze...

zobacz więcej

Dobre buty, lekki plecak

Podczas swojej samotnej wyprawy zamierza przejść 4 tys. kilometrów. Wszystko po to, aby nagłośnić działalność i potrzeby Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Placówka dba o to, by chore dzieci z Dolnego Śląska mogły być w swoich domach z najbliższymi. Działa od 2007 roku. Magda ma zamiar wyruszyć 7 lipca.

– To przedsięwzięcie rozciągnięte w czasie i niemożliwym jest przygotowanie się na każdą ewentualność. Chociaż dobre buty, lekki plecak i bateria, która nie rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie, to minimum komfortu. Przygotowania obejmowały i obejmują nadal promocję wydarzenia w mediach społecznościowych, ubieganie się o patronaty m.in. pani poseł prof. Alicji Chybickiej, Instytutu Psychologii czy o. Adama Szustaka, który znany jest z prowadzenia internetowego kanału „Langusta na Palmie”. Na miejscu zostaje mały zespół złożony z moich przyjaciół, który zadba o koordynację wydarzenia – opowiada Magda.

Towarzystwo pluszowej Pandy

W samotnej wędrówce towarzyszyć jej będzie pluszowa Panda. To głównie ona będzie relacjonować podróż i przygody Magdy na trasie. Będzie też przedstawiać działalność hospicjum. Panda przyjechała do Magdy z Redy. Podarował ją o. Adam Szustak. Jej „siostra” w ramach zbiórki na Dom Dziecka w Łodzi została wylicytowana za 11 tys. złotych. – Panda jest znana sympatykom ojca. Poza tym Panda kocha wszystkich, a wszyscy kochają Pandę – śmieje się Magda.

Czego spodziewa się po swojej podróży? – Spodziewam się, że wyprawa będzie miała pozytywny odzew i uda nam się dotrzeć do wielu ludzi, którzy będą chcieli wesprzeć hospicjum. Będą wtedy mieli okazję zobaczyć, ile dobrego mogą zrobić. A czego się nie spodziewam? Tego, że będzie łatwo przejść te 4 tysiące kilometrów – przyznaje.

Wędrówkę będzie można śledzić m.in. na Facebooku na profilu PAN.DA 4.000.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej