Organizatorzy igrzysk w Rio będą rozdawać spray na komary

Wirus Zika stanowi zagrożenie dla osób jadących do Brazylii na igrzyska olimpijskie (fot. Mario Tama/Donald Miralle/Getty Images)

Brazylijczycy martwią się o zdrowie swoich gości. Organizatorzy rozpoczynających się za miesiąc igrzysk w Rio de Janeiro zapewnią wszystkim sportowcom, wolontariuszom oraz pracownikom środki przeciw komarom, które roznoszą wirus Zika oraz dengę.

Problemem nie tylko wirus Zika. Superbakteria zagraża olimpijczykom

Problemów organizatorów igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro ciąg dalszych. W kilku akwenach, na których rywalizować będą wioślarze i kajakarze,...

zobacz więcej

Środki owadobójcze dostaną wszyscy akredytowani, ale także niektórzy turyści. Jeden ze sponsorów igrzysk, a zarazem producent tych preparatów poinformował, że wolontariusze będą je rozdawać także kibicom.

Epidemia zakażeń wirusem Zika oraz denga to jedne z największych wyzwań stojących przed brazylijskimi władzami. Obie choroby są przenoszone przez komary, ale eksperci uspokajają, że w sierpniu, kiedy odbywają się igrzyska, owady te występują najrzadziej. Mimo wszystko resort zdrowia w Brazylii zatrudnił dodatkowo 3 tys. pracowników, którzy mają zadbać o to, by w obiektach sportowych nie było żadnych komarów.

Igrzyska w Rio de Janeiro odbędą się w dniach 5-21 sierpnia. Po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane w Ameryce Południowej.

źródło:

Zobacz więcej