„Minister Macierewicz jest największym szkodnikiem w tym rządzie”

– Nie ma zgody na to, żeby tak szkodliwego ministra zostawić w spokoju tylko dlatego, że załatwia ważne sprawy – powiedział w „Polityce przy kawie” Rafał Trzaskowski z PO, komentując wniosek jego partii o odwołanie ministra obrony narodowej.

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

Platforma Obywatelska chciała odwołać szefa MON Antoniego Macierewicza. Sprawę najpierw omówiła sejmowa komisja obrony, która uznała w głosowaniu...

zobacz więcej

Platforma Obywatelska chce odwołania szefa MON Antoniego Macierewicza. Dziś w Sejmie głosowanie w tej sprawie. Wszystko na kilka dni przed warszawskim szczytem NATO.

– Minister Macierewicz jest największym szkodnikiem w tym rządzie. To człowiek nieodpowiedzialny, nieprzewidywalny. To, co wyprawiał przez ostatnie miesiące, w głowie się nie mieści – mówił w „Polityce przy kawie” Rafał Trzaskowski z PO. – Pseudoaudytem ośmieszał polskie siły zbrojne, wymyślał, że nie jesteśmy gotowi do tego, żeby się bronić we własnym kraju. I nocą nachodził NATO-wskie instytucje – wyliczał.

„Nie przerzucać winy na opozycję”

Podkreślił, że jeżeli chodzi o kwestię racji stanu i wzmacniania NATO, to opozycja i rząd mówią jednym głosem. I dodał, że to rząd PO negocjował warunki szczytu. – W tej chwili mamy postawienie kropki nad „i” – podsumował.

Gość programu przekonywał, że nie ma zgody na to, żeby tak szkodliwego ministra zostawić w spokoju tylko dlatego, że załatwia ważne sprawy. – Na tej samej zasadzie można powiedzieć: nie krytykujmy ministra Witolda Waszczykowskiego, który strzela sobie w stopę przy każdej okazji, zostawmy ludzi, którzy zajmują się gospodarką, bo to źle wpłynie na rynki finansowe. Nie przerzucajmy winy na opozycję – mówił.

„Tak nikt nie robi na świecie. Rząd się zadłużał, by płacić na OFE”

– Wyklarowaliśmy sytuację. Próbujemy naprawić to, co z niedobrego systemu dotrwało do naszych czasów. OFE uważałem za system niewłaściwy. To tak,...

zobacz więcej

„Dziwny fundusz”

Trzaskowski mówił też o założeniach Pracowniczego Planu Kapitałowego, które przedstawił wicepremier Mateusz Morawiecki. Zgodnie z nimi 75 proc. aktywów OFE (103 mld zł) zostałoby przekazanych od 1 stycznia 2018 roku na Indywidualne Konta Emerytalne wszystkich 16,5 mln uczestników OFE.

Zdaniem polityka PO, Morawiecki proponuje, by pieniądze z OFE zostały przekazane na „dziwny fundusz”. – Z którego PiS chce, jak rozumiem, realizować swoje obietnice wyborcze. PiS obiecał góry, a okazuje się, że nie ma pieniędzy na realizowanie tych wszystkich obietnic samobójczych, jak obniżanie wieku emerytalnego, pieniądze na dzieci czy darmowe leki – zauważył i dodał, że rząd szuka pieniędzy, by przekupywać wyborców.


Obejrzyj cały program: „Polityka przy kawie”

źródło:
Zobacz więcej