RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Plaga napaści seksualnych dokonywanych przez uchodźców

Niemcy i Szwecja zmagają się z rosnącym problemem przestępczości seksualnej dokonywanej przez migrantów z krajów arabskich. Z niemieckiej policji wyciekł tajny raport dotyczący gwałtów na basenach, których ofiarami padają dzieci. Władze potwierdziły, że jest prawdziwy.

Austria: imigrant jest podejrzany o gwałt na 52-latce. Po napaści ofierze zostawił swój numer telefonu

Austriacka policja zatrzymała 18-letniego mieszkańca jednego z ośrodków dla uchodźców, który jest podejrzany o gwałt na 52-letniej kobiecie....

zobacz więcej

Wewnętrzny dokument skierowany do Komisariatu Kryminalnego 12 (K12), czyli jednostki zajmującej się przestępczością seksualną oraz osobami zaginionymi, podkreśla: „K12 potwierdza rosnąca liczbę gwałtów dokonywanych na basenach, która napawa nas obawami”. „Sprawcami tych przestępstw w większością są migranci” – zaznaczono w raporcie, do którego dotarł dziennik „Bild”.

Władze z Duesseldorfie potwierdziły, że dokument jest autentyczny.

Przypadki gwałtów na basenach odnotowano także w Austrii. Kilka tygodni temu uchodźca z Iraku zgwałcił w takiej placówce w Wiedniu 10-latka. Po zatrzymaniu tłumaczył, że ataku dokonał, ponieważ nie uprawiał seksu od czterech miesięcy, a sam gwałt miał być dla niego „seksualnym pogotowiem”.

W sylwestra w Niemczech doszło do fali napaści na młode kobiety w wielu niemieckich miastach, między innymi w Kolonii. Pijani uchodźcy okradali je. Dochodziło także do napaści seksualnych.

Atak podczas festiwalu

W nocy z piątku na sobotę w szwedzkim mieście Karlstad w regionie Varmland, około 250 km na zachód od Sztokholmu doszło do serii napaści na uczestniczki festiwalu muzycznego „Party in the Park”. Ofiarami padło kilkadziesiąt młodych kobiet, które wskazywały, że napastnikami byli „młodzi mężczyźni będący obcokrajowcami”.

Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn. Obydwaj są mieszkańcami ośrodka dla azylantów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej