RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w obronie prof. Zaradkiewicza

Sześciu Sędziów Trybunału Konstytucyjnego wystosowało list do prezesa Andrzeja Rzeplińskiego w obronie prof. Kamila Zaradkiewicza. „Pan dyrektor Zaradkiewicz nie utracił naszego zaufania” – napisali.

Kamil Zaradkiewicz zdegradowany w Trybunale Konstytucyjnym

Dotychczasowy dyrektor zespołu orzecznictwa i studiów Trybunału Konstytucyjnego prof. Kamil Zaradkiewicz dostał we wtorek wypowiedzenie umowy i...

zobacz więcej

Narasta konflikt w Trybunale Konstytucyjnym. „Nie podzielamy stanowiska dotyczącego oceny publicznych wypowiedzi pracownika TK profesora Kamila Zaradkiewicza. Pan dyrektor Zaradkiewicz nie utracił naszego zaufania” – napisano w liście do prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego.

Chodzi o decyzję prezesa sprzed dwóch dni, kiedy zdegradował Kamila Zaradkiewicza i pozbawił go stanowiska szefa działu analiz i studiów do roli eksperta. Pod pismem, do którego dotarli dziennikarze TVP Info, podpisało się sześciu sędziów TK. Ich zdaniem nie ma podstaw do degradacji. Podkreślili, że Zaradkiewicz ma prawo wypowiadać się publicznie jako pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego.

Pod listem podpisali się: Zbigniew Jędrzejewski, Julia Przyłębska, Henryk Cioch, Lech Morawski, Mariusz Muszyński, Piotr Pszczółkowski.

Burza rozpętała się w kwietniu, kiedy Zaradkiewicz udzielił wywiadu, w którym powiedział, że orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie zawsze są ważne i ostateczne. W jego obronie w maju wystąpili też pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego. 20 z nich napisało apel do prezesa TK w obronie byłego dyrektora.

(fot. TVP Info)
(fot. TVP Info)

źródło:
Zobacz więcej