RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Benedykt XVI znowu w Pałacu Apostolskim. Pierwsza taka wizyta

Po abdykacji Benedykt XVI rzadko pokazuje się publicznie (fot. TT/CatholicNewsSvc)
Po abdykacji Benedykt XVI rzadko pokazuje się publicznie (fot. TT/CatholicNewsSvc)

Najnowsze

Popularne

Podczas ceremonii w Watykanie z okazji 65. rocznicy święceń kapłańskich Benedykta XVI, papież Franciszek podziękował poprzednikowi za wierność i służbę Kościołowi. Papież senior podziękował natomiast swemu następcy za jego dobroć.

W urodziny wizyta brata i koncert. Benedykt XVI kończy 89 lat

89 lat kończy w sobotę Joseph Ratzinger. Wybrany po śmierci Jana Pawła II w 2005 roku, przyjął imię Benedykt XVI, po czym ku powszechnemu...

zobacz więcej

Uroczystość odbyła się w Sali Klementyńskiej w Pałacu Apostolskim. Była to pierwsza wizyta Benedykta XVI od 28 lutego 2013 roku, gdy w dniu swej abdykacji na zawsze opuścił mieszczący się tam papieski apartament.

Franciszek objął serdecznie emerytowanego 89-letniego papieża. – Wasza Świątobliwość kontynuuje służbę Kościołowi i wciąż naprawdę wnosi wkład z energią i mądrością w jego rozwój – mówił.

Papież podkreślił, że oddanie i wierność jego poprzednika „dobrze służą i dają siłę mnie oraz całemu Kościołowi”. Podziękował też Benedyktowi XVI za „zdrowe i radosne poczucie humoru”.

Następnie głos zabrał emerytowany papież, który dziękował Franciszkowi za jego dobroć i podkreślił, że porusza go ona głęboko każdego dnia od chwili jego wyboru. – Dobroć Waszej Świątobliwości daje mi schronienie i dzięki niej czuję się chroniony – przyznał.

Benedykt XVI wyraził również przekonanie, że zadaniem kapłanów jest to, by pomagać, „aby świat nie był światem śmierci, ale życia, w którym miłość wygrała ze śmiercią”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej