RAPORT

Pogarda

W Łazienkach o Brexicie. Trwa spotkanie unijnych ministrów

Do spotkania ma dojść w warszawskich Łazienkach (fot. twitter.com)
Do spotkania ma dojść w warszawskich Łazienkach (fot. twitter.com)

Najnowsze

Popularne

Brexit oraz przyszłość i kształt Unii Europejskiej. W Warszawie trwają rozmowy ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej. Jutro w Brukseli rozpoczyna się unijny szczyt, pierwszy po brytyjskim referendum.

Waszczykowski: to recepta na podzielenie Unii

– Chciałbym porozmawiać z zachodnimi kolegami, czy ich propozycje, by iść dalej, są dobrą odpowiedzi na Brexit – powiedział szef MSZ Witold...

zobacz więcej

Spotkanie w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich ma formę lunchu roboczego. Jak mówi Rafał Sobczak, dyrektor biura prasowego MSZ, spodziewani są ministrowie z dziesięciu krajów, w tym między innymi z Węgier, Rumunii, Bułgarii czy Grecji. Są też obecni wiceministrowie ministerstw z Austrii i Słowacji. – Ważnym przedstawicielem na spotkaniu jest minister do spraw europejskich Wielkiej Brytanii David Lidington – zaznaczył Sobczak.

Rafał Sobczak zwraca uwagę, że dzisiejsze spotkanie to kolejny etap działań dyplomatycznych, prowadzonych przez resort od piątku. W sobotę Witold Waszczykowski rozmawiał z szefem brytyjskiej dyplomacji Philipem Hammondem, w niedzielę - z ministrem spraw zagranicznych Niemiec, Frankiem-Walterem Steinmeierem. – Dzisiaj rozmowy w gronie państw Grupy Wyszehradzkiej i szefów dyplomacji Francji i Niemiec, a po południu rozmowy w Warszawie – wyliczał Sobczak, przed spotkaniem w Warszawie.

Po spotkaniu (około godz. 15.30) zaplanowano konferencję prasową ministra Witolda Waszczykowskiego w gmachu MSZ.Rozmowie w Pradze

Rano w Pradze spotkali się ministrowie spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej, Niemiec i Francji. Mówili między innymi o tym, że Unia jest projektem potrzebnym, ale też wymagającym pracy. – Jesteśmy gotowi na pogłębianie integracji europejskiej w tych obszarach, w których jest to potrzebne– mówił szef czeskiej dyplomacji Lubomir Zaoralek.

Jutro w Brukseli rozpoczyna się unijny szczyt, pierwszy po brytyjskim referendum.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej