RAPORT

Pogarda

CBA zabezpieczyło w KNF dokumentację dotyczącą PZU

Agenci CBA weszli w czwartek do siedziby KNF (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)
Agenci CBA weszli w czwartek do siedziby KNF (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Najnowsze

Popularne

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego w siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie zabezpieczyli dokumentację z postępowania kontrolnego ws. projektu PZU – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Milionowe straty, podejrzane przetargi. Po audycie PZU przyjrzy się CBA

– Wyniki audytu w PZU wykazały liczne i poważne nieprawidłowości, dlatego o sprawie trzeba było zawiadomić CBA – powiedział prezes PZU Michał...

zobacz więcej

– Funkcjonariusze CBA dokonali zabezpieczenia dokumentacji kontrolnej z postępowania kontrolnego mającego bezpośrednio związek z postępowaniem prokuratury regionalnej w Warszawie, dotyczącym sprawy PZU – powiedziała.

Dodała, że obecność funkcjonariuszy służyła temu, by uzyskać „dokumentację zgodnie z prawem na podstawie postanowienia o żądaniu wydania rzeczy. Agenci bezpośrednio pojechali na miejsce, aby ją zabezpieczyć” – powiedziała.

– Zawsze standardowo współpracujemy z organami ścigania – powiedział rzecznik KNF Łukasz Dajnowicz, pytany o czwartkową wizytę CBA w siedzibie komisji.

Agenci CBA weszli do siedziby PZU

W środę wieczorem do siedziby państwowego ubezpieczyciela weszli agenci CBA. Zabezpieczyli dokumenty związane z jednym z projektów informatycznych....

zobacz więcej

O tym, że funkcjonariusze Biura weszli w czwartek w południe do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie i zabezpieczają dokumenty poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

W ubiegłą środę CBA weszło do siedziby PZU przy ul. Jana Pawła II i zabezpieczyło dokumentację dotyczącą jednego z dużych projektów informatycznych. Zabłocka-Konopka informowała wtedy, że CBA, zgodnie z postanowieniami wydanymi przez prokuraturę prowadziło czynności w siedzibie PZU Życie SA w Warszawie od 15 czerwca. Chodzi o zawiadomienie dot. wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach dot. spółki PZU Życie SA i PZU SA w związku z realizacją jednego z projektów informatycznych z lat ubiegłych. Wyrządzona szkoda ma sięgać do 200 mln zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej