RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ma 9 lat i robi ślubne zdjęcia. Poznajcie Reginę Wyllie

Regina ma 9 lat i już profesjonalnie fotografuje (fot. Instagram/ksgphotography)
Regina ma 9 lat i już profesjonalnie fotografuje (fot. Instagram/ksgphotography)

Gdy miała 3 lata poprosiła ojca, aby pokazał jej, jak obsługuje się aparat fotograficzny. Dziś razem z nim robi ślubne sesje zdjęciowe.

– Regina zainteresowała się fotografią w bardzo wczesnym wieku. Najpierw zaczęła zadawać pytania, jak używa się aparatu, potem odważyła się sama zrobić kilka zdjęć i tak to się zaczęło – mówi Kavin Wyllie, ojciec rodziny i profesjonalny fotograf ślubny.

„Nigdy jej do tego nie zmuszałem”

Pan Wyllie wyczuł, że córka ma talent i nie bronił jej sięgać po aparat. Nie tylko pozwalał, ale wręcz zachęcał ją do tego aby spoglądała na świat przez obiektyw. – Nigdy nie zmuszałem jej, żeby fotografowała tak, jak ja to robię, dawałem jej pełną dowolność. Nie mieliśmy też żadnego „planu treningowego”, po prostu spontaniczna zabawa – opowiada.

Jej umiejętności z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc rosły. 15 kwietnia ubiegłego roku Regina zadebiutowała jako profesjonalna fotografka na ślubie. Zrobiła wtedy ponad 400 zdjęć. – Ona jest bardzo cichą dziewczyną, ale kiedy trzyma aparat w ręku, jest bardzo pewna siebie, nie ma problemu z ustawianiem ludzi, mówieniem im, jak mają pozować – opowiada jej ojciec. Zanim przystąpiła do pracy, dokładnie omówiła z tatą koncepcję sesji i ustawienia pary młodej.

#daughter & #son looking at their new #mum & #dad

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Regina Wyllie (@photosbytheg)

Rodzinny biznes

Kolejny ślub, który Regina będzie fotografować, odbędzie się 1 lipca. – Moi klienci dzwonią do mnie i pytają coraz częściej, czy Regina może zrobić im zdjęcia. Jestem z niej bardzo dumny – tłumaczy Kavin. Dodaje, że choć dla jego córki to tylko zabawa i hobby, to jednak powoli zamienia się to w zawód.

– Regina coraz częściej mówi o tym, że wie już, co chce robić w przyszłości. Chce fotografować. Najczęściej zadawanym przez nią pytaniem jest: „Kiedy znowu będę fotografować ślub Tato?” – opowiada Kavin.

#bride getting ready for #wedding

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Regina Wyllie (@photosbytheg)

Pasją do fotografowania zaraziła się już także jego druga córka, 6–letnia Alba. – Wygląda na to, że będziemy prowadzili rodzinny biznes – śmieje się Kavin.

źródło:
Zobacz więcej