RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

O wyzwaniach stojących przed NATO. Program „Wschodnia flanka” w TVP Info

Już 7 lipca spotkają się w Warszawie przywódcy państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. Przed szczytem NATO TVP Info pokaże cykl programów, przybliżających tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa, tak militarnego, jak i energetycznego. Zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.50. Pierwszy odcinek programu „Wschodnia flanka” w środę, 22 czerwca.

– Program „Wschodnia flanka” przygotowujemy z okazji szczytu NATO w Warszawie – mówi portalowi tvp.info Andrzej Rudke z redakcji zagranicznej TVP Info. – Skupiamy się na bezpieczeństwie szeroko rozumianym, nie tylko militarnym, ale również energetycznym, które jest niezwykle ważne dla Sojuszu. NATO, dbając o bezpieczeństwo swoich państw, stara się doprowadzić do tego, żeby było ono gwarantowane na równi z militarnym – dodaje.

Dwa miesiące do szczytu NATO w Warszawie. MON prezentuje spot

Jesteśmy przekonani, że lipcowy szczyt państw NATO w Warszawie przyniesie długo oczekiwane zmiany związane ze wzmocnieniem wschodniej flanki...

zobacz więcej

W programie będzie także mowa o wzmocnieniu nowych członków NATO – krajów na wschodzie i południu Europy oraz o wyzwaniach i zagrożeniach stojących przez Paktem, stąd tematyka dotycząca takich krajów jak Gruzja, Ukraina, czy Mołdawia.

Program tworzą i prowadzą dziennikarze TVP Info: Piotr Górecki, Piotr Chęciński i Rafał Stańczyk.

– Przygotowuję cztery odcinki dotyczące Czech, Słowacji, Gruzji i Mołdawii. To mój naturalny teren, pracowałem tam jako korespondent , w Gruzji byłem w 2008 r. w czasie wojny – opowiada portalowi tvp.info Piotr Górecki. Jak dodaje, ciekawe jest pokazanie całego kontekstu związanego z aspiracjami np. Mołdawii do NATO oraz tego, że wschodnia flanka Sojuszu to nie tylko Polska.

„Wschodnia flanka” od poniedziałku do piątku, godz. 18.50, kanał TVP Info.

Program powstaje dzięki współpracy Telewizji Polskiej i spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło: