Legendarny piłkarz chce zostać burmistrzem Rio

Romario jest obecnie senatorem (fot. Ricardo Botelho/Brazil Photo Press/LatinContent/Getty Images)

Były brazylijski piłkarz Romario zamierza wystartuje w wyborach na burmistrza Rio de Janeiro. 50-letni mistrz świata z 1994 roku, obecnie senator, reprezentuje Socjalistyczną Partię Brazylii.

Elektromechanik z Biłgoraja wyłudził miliony, m.in. od Romario i arabskiej księżniczki

Piotr O. to elektrotechnik z Biłgoraja, ale zarazem finansista amator i międzynarodowy oszust. Mistrz świata w wyłudzaniu pieniędzy. Wśród jego...

zobacz więcej

Wkrótce polityk ma przedstawić szczegółowy plan walki o urząd burmistrza drugiego pod względem wielkości miasta Brazylii, które w sierpniu zorganizuje największą sportową imprezę świata – igrzyska olimpijskie.

Rio, podobnie jak choćby Sao Paulo, przeżywa ogromne kłopoty finansowe. Sytuacja jest dramatyczna, ostatnio gubernator został zmuszony do wprowadzenia stanu pogotowia w finansach publicznych. Zaapelował też o pomoc federalną do rządu, ponieważ zabrakło już pieniędzy na opłacenie usług świadczonych przez administrację w związku z igrzyskami.

Łowca rekordów

Urodzony w Rio Romario zakończył karierę w 2009 roku w wieku. Napastnik dzierży wiele rekordów, w 2005 roku, w wieku 39 lat, został królem strzelców ligi brazylijskiej. Rok po zawieszeniu butów na kołku zdecydował się na karierę polityczną. W wyborach do senatu w 2014 roku uzyskał najwyższy wynik w historii stanu Rio de Janeiro – zdobył 63,43 proc. głosów.

Były piłkarz zaangażował się w walkę z korupcją zarówno w kraju, jak i w Brazylijskiej Federacji Piłkarskiej. Lokalne media wskazują jednak, że sam ma kłopoty. Trwa śledztwo w sprawie pozyskania przez wybitnego napastnika 100 tys. reali brazylijskich (ok. 29 tys. dolarów) na kampanię przed wyborami do Senatu w 2014 roku.

Romario, choć zarobił krocie, grając w piłkę miedzy innymi w Barcelonie, sam wpadł w kłopoty finansowe. Padł ofiarą elektromechanika z Biłgoraja Piotra O., który udając wybitnego finansistę oszukał go na około 5 mln dolarów.

źródło:

Zobacz więcej