RAPORT

Pogarda

CBA sprawdza przetargi w stołecznej straży miejskiej i spółkach PKP

Siedziba stołecznej Straży Miejskiej w Warszawie (fot. PAP/Marcin Obara)
Siedziba stołecznej Straży Miejskiej w Warszawie (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Trwa wielka ofensywa CBA. Tym razem agenci wkroczyli do siedziby stołecznej Straży Miejskiej oraz biur spółek kolejowych. – To działania związane z prowadzonym przez nas śledztwem w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w organizowaniu zamówień publicznych – mówi tvp.info prok. Michał Dziekański, rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej.

„Kontrole CBA będą nie tylko w samorządach”

– CBA przede wszystkim patrzy na ręce rządzącym, ale jest też pewien obszar, który trzeba rozliczyć. Mam wrażenie, że przez ostatnie 5 lat CBA nie...

zobacz więcej

Od kilku dni trwa wielka akcja lubelskiej delegatury CBA w związku ze śledztwem w sprawie nieprawidłowości w przetargach dla instytucji publicznych. Agenci biura wkroczyli do siedziby stołecznej Straży Miejskiej, biur PKP Linie Kolejowe i PKP Utrzymanie.

– Zabezpieczono dokumenty, dane teleinformatyczne i korespondencję internetową – związane z organizacją wybranych przetargów, przygotowaniem, udzieleniem niektórym podmiotom zamówień publicznych oraz ich wykonaniem i rozliczeniem. Zgromadzony materiał dowodowy będzie weryfikowany i poddany analizie – poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Postępowanie trwa od marca

Wcześniej agenci CBA zabezpieczyli w Wydziale Transportu Biura Organizacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy inne dokumenty w tej sprawie.

– To działania związane z prowadzonym przez nas śledztwem w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w organizowaniu zamówień publicznych m.in. w białostockim urzędzie marszałkowskim, spółkach PKP i straży. Postępowanie w tej sprawie wszczęto w marcu po zawiadomieniu CBA – mówi tvp.info prok. Michał Dziekański, rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
Zobacz więcej