RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ostatnie chwile ofiary z Orlando. „On tu idzie, zaraz zginę”

Eddie pisał z matką do końca (fot. telegraph.co.uk/wftv)
Eddie pisał z matką do końca (fot. telegraph.co.uk/wftv)

Wiadomo coraz więcej o ofiarach niedzielnego ataku na klub gejowski w amerykańskim Orlando. Jednym z zabitych jest 30-letni Eddie Justice. Mężczyzna do ostatniej chwili pisał przez telefon z matką, czekając na pomoc. Wysłał jej m.in. wiadomość, że „zaraz zginie”. Niestety zamachowiec znalazł go szybciej niż policjanci – informuje brytyjski „The Daily Telegraph”.

Strzelanina w klubie dla gejów. 50 ofiar śmiertelnych. 53 osoby są ranne

Do strzelaniny doszło w Orlando w Stanach Zjednoczonych. Sprawcą masakry był 29-letni Amerykanin pochodzenia afgańskiego Omar Saddiqui Mateen....

zobacz więcej

Do masakry w gejowskim klubie Pulse, w Orlando doszło w niedzielę. 29-letni Amerykanin pochodzenia afgańskiego Omar Saddiqui Mateen otworzył ogień do ludzi. Zabił 49 osób, sam też zginął.

Wiadomość dla matki

Jedną z ofiar był Eddie Justice, 30-letni księgowy, który mieszkał w centrum miasta, a po pracy lubił dobrze zjeść i się rozerwać. Mężczyzna o godz. 2:06 w nocy miejscowego czasu napisał wiadomość do swojej matki Miny Justice: „Kocham Cię mamo, w klubie jest strzelanina”.

Kobietę, która wiedziała, że syn jest gejem i często chodzi do klubów, zbudził dźwięk telefonu. Zaspana odpisała, czy wszystko z nim ok. Eddie napisał, że „jest uwięziony w toalecie” i poprosił, żeby matka wezwała policję.

Kobieta szybko zadzwoniła na policję i wciąż pisała z synem, pytając, czy ciągle jest w toalecie.

Terrorysta idzie...

Ten po półgodzinie odpowiedział, że „on tu idzie, zaraz zginę”. Dodał, że w klubie jest mnóstwo rannych osób, a on wciąż jest w toalecie. „Niech się pospieszą, on nas ma” - napisał po chwili. Matka zapytała go jeszcze, czy mężczyzna jest z nim w toalecie. „To terrorysta, tak” - brzmiała ostatnia wiadomość.

Niestety Eddie Justice został zabity.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej