RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zamieszki przed meczem w Nicei. BBC: wśród rannych jest Polak

Najnowsze

Popularne

Siedem osób zostało rannych, w tym jedna poważnie – to bilans nocnych bójek, do których doszło w Nicei przed meczem Polska – Irlandia Płn. Do starć doszło pomiędzy fanami z Irlandii a miejscową młodzieżą. BBC informuje, że wśród poszkodowanych jest Polak.

Dziesiątki rannych po starciach Anglików i Rosjan w Marsylii

Do 31 wzrosła liczba osób rannych podczas zamieszek, do których doszło na ulicach Marsylii przed meczem Anglia-Rosja (1:1). Jeden z angielskich...

zobacz więcej

Z informacji, do których dotarła stacja BBC wynika, że wśród rannych jest obywatel Polski.

Wiadomo, że kibice biało-czerwonych wspólnie świętowali udział obu drużyn narodowych w mistrzostwach Europy we Francji.

„Zamieszki rozpoczęli francuscy chuligani” podało BBC.


Wcześniej do zamieszek doszło przy okazji meczu Anglia – Rosja w Marsylii. Pierwsze starcia miały miejsce już w czwartek, gdy pseudokibice z Anglii starli się z fanami Olympique Marsylia oraz miejscowymi gangami młodzieżowymi.

Starcia w Marsylii

Następnie w nocy z piątku na sobotę pobili się Anglicy i Rosjanie. Eskalacja przemocy nastąpiła w sobotę. W starciach na mieście rannych zostało co najmniej 31 osób, z czego jedna jest w stanie krytycznym. Zatrzymano co najmniej sześć osób.

Tuż po zakończeniu wieczornego meczu Rosjanie zaatakowali sektor zajmowany przez kibiców z Anglii. Wiele osób w panice uciekało z trybun. Na szczęście szybka interwencja służb porządkowych uspokoiła sytuację. Przed turniejem organizatorzy ułożyli listę pięciu meczów podwyższonego ryzyka w fazie grupowej, które otrzymają dodatkowe wsparcie policji. Wśród nich było spotkanie Anglia – Rosja. Na liście są także dwa mecze z udziałem Polaków – z Niemcami oraz Ukrainą.

Oglądaj transmisję meczu Polska – Irlandia Płn. już od 17.25 w TVP1.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej